Aktualności

#WeWantToCatchUp! 24 czerwca 14:00-17:00 Piknik w Ogrodach Polsko-Niemieckich

Program

14:00 start wydarzenia. Zapraszamy na leżaki i kocyki przy Murze Fabryki Wedla.

Od 14:00 W nieformalnych rozmowach na leżakach udział wezmą przyjaciele i sąsiedzi Ogrodów:
Paweł ŁYSAK, dyrektor Teatru Powszechnego
Cornelius OCHMANN, dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej
Izabela SZOSTAK-SMITH, zastępczyni burmistrza Pragi-Południe
przedstawiciele, przedstawicielki firmy Wedel oraz Klubu Rotary Warszawa Goethe.

To doskonała okazja do poznania sąsiadów, sąsiadek, decydentów, decydentek, multiplikatorów i multiplikatorek i refleksji o wspólnych projektach i zamierzeniach.

Luźne rozmowy moderuje Martyna SŁOWIK, dziennikarka obecnie związana z miesięcznikiem "Znak".

 

14:30 „Rzeźba w wyobraźni”. Na spacer szlakiem rzeźby w Ogrodach Polsko-Niemieckich i na niebie zaprasza autor koncepcji Witold STYPA.
Wiosną chcielibyśmy zaprosić Państwa do wykonania niezwykłego ćwiczenia. Podczas spaceru po Ogrodach Polsko-Niemieckich, wyposażeni w zestaw kodów QR, stworzą Państwo w swojej wyobraźni monumentalną, a zarazem intymną (bo swoją osobistą) pracę przestrzenną. Rzeźba w wyobraźni jest zapisem konkretnej formy energetycznej w polu elektromagnetycznym. Nasza propozycja opiera się na teorii, że przestrzeń nie jest pojęciem absolutnym, lecz jest ona konstruowana w naszej wyobraźni.
Więcej informacji o rzeźbie: park (ogrody-polsko-niemieckie.pl)
Miejsce spotkania: przy zielonej huśtawce klubów Rotary w Ogrodach (wejście od ul. Zamoyskiego).
Obowiązują zapisy: ogrody@fwpn.org.pl

 

15:00 Przekazanie prezydencji klubów Rotary
Jako Mecenas Ogrodów Polsko-Niemieckich klub Rotary Warszawa Goethe chętnie korzysta z ich gościnności również tym razem, żeby dokonać przekazania prezydencji klubu. Rok trwa w klubach Rotary tradycyjnie od lata do lata i kończy się, względnie zaczyna, przekazaniem prezydencji nowemu prezydentowi. Jednocześnie członkowie i członkinie klubu spoglądają w przeszłość na projekty charytatywne, które odbyły się w tych 12 miesiącach, ustępuje poprzedni prezydent (Oliver BURRAK), a wita się nowego (Maximilian BIELECKI).
Miejsce spotkania: przy zielonej huśtawce klubów Rotary w Ogrodach (wejście od ul. Zamoyskiego)

 

15:30 Spacer edukacyjno-przyrodniczy dla małych i dużych po Parku Skaryszewskim, realizowany przez Teatr Powszechny.
Miejsce spotkania: przy zielonej huśtawce klubów Rotary w Ogrodach (wejście od ul. Zamoyskiego).
Spacer poprowadzi Zuzanna JAGIEŁŁO, doktorantka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Obowiązują zapisy: ogrody@fwpn.org.pl

 

17:00 zakończenie spotkania.

19:30 RAZ JESZCZE / spektakl Strefy Wolnosłowej
Mała Scena Teatru Powszechnego
Na zgliszczach starego, nie idealnego, ale nostalgicznie bliskiego świata stoi ekipa budowniczych. Rozgląda się, porusza z wahaniem i ostrożnie, zastanawia się, od czego zacząć.

Na placu budowy słychać przede wszystkim ciszę. Z gruzów dochodzą wspomnienia gwaru i leniwego, nie zawsze poprawnego i obrazkowo ładnego życia. Z ciszy wydobywają się nieśmiało pojedyncze głosy, bolesne szepty przeszłości, wspomnienia małego szczęścia, świadectwa, że przed odbudową było coś.

Od czego zacząć? Gdzie szukać siły i inspiracji? Co warto odbudowywać? Czy odbudowujemy, czy zawsze i raz za razem budujemy na nowo? Raz jeszcze.

Twórcy i twórczynie: Yana Alekseenko, Aksana Bayusava, Lizaveta Bibikava,  Yelyzaveta Bieliaieva, Alicja Borkowska, Sanjar Hashimi, Yaroslava Holysh, Alana Ivory, Olia Kalakoltsava, Bogumiła Karbowiak, Olga Klochko, Oksana Klymenko, Polina Knurova, Uliana Kravchuk, Anna Kulkova, Pavlo Luhovyi, Dorota Markiewicz, Martyna Julia Mykhaylyuk, Artur Pałyga, Katarzyna Stefanowicz, Nazar Sokhan

Spektakl jest finałem działania Azyl Warszawa realizowanego dzięki wsparciu m.st. Warszawa w ramach projektu Dramaturgie Społeczne Teatru Powszechnego i Strefy Wolnosłowej.

Mamy pulę biletów na to wydarzenie. RSVP: ogrody@fwpn.org.pl

 

Przez cały czas dostępne są rakietki do gry w #badminton. Zapraszamy do przyniesienia i podzielenia się Waszymi ulubionymi grami & zabawami na świeżym powietrzu.

 

Dziękujemy firmie Wedel za słodki poczęstunek.

 

[Piknik: 52.24615324606413, 21.05047851252192 / zielona huśtawka Rotary: 52.24590895802595, 21.051440068999202 / Teatr Powszechny: 52.24711789968529, 21.047993934338507 / toalety: 52.24598468746066, 21.051906882695203]

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera,
aby dowiadywać się o nowych wydarzeniach i nie tylko!