Wydarzenia

Warsztaty Shinrin Yoku dla dorosłych 16, 23, 30.10.2020

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza do udziału w kursach shinrin yoku online w październiku 2020 r. Trzy godzinne spotkania dla dorosłych i trzy dla dzieci opowiadają o sztuce dobroczynnej kąpieli leśnej.

Warunki uczestnictwa:

·         Udział w warsztatach jest nieodpłatny.

·         Materiały zapewniane są przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej (przesyłka pocztowa lub materiały do odebrania w siedzibie organizatora)

·         Obowiązują zapisy na cały cykl warsztatów 1-3.

·         Uczestniczki i uczestnicy otrzymają certyfikaty uczestnictwa.

·         Liczba miejsc jest ograniczona (25).

Zapisy: ogrody@fwpn.org.pl

Program

Shinrin Yoku – Leśna Kąpiel. Temat przywędrował do nas z Japonii. Najbardziej znanym propagatorem wychodzenia do Lasu jest dr Qing Li, profesor nadzwyczajny w tokijskim Nippon Medical School. Po latach badań udowodnił, jak wielki wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie mają drzewa. Dzięki Shinrin Yoku doświadczysz jak bardzo gościnny i prozdrowotny jest LAS. Zdobytą wiedzę wykorzystasz następnie podczas samodzielnych wycieczek i spacerów.
DOROŚLI
16.10.2020 15.00 Wprowadzenie w japońską sztukę i teorię kąpieli leśnych
23.10.202015.00 Parki Narodowe – praca z mapą
30.10.2020 15.00 Leśny internet (wood wide web, mikoryza)

Warsztaty prowadzi Jacek Gawroński, licencjonowany przewodnik terenowym na  województwo zachodniopomorskie i certyfikowany przewodnik Shinrin Yoku – kąpieli leśnych.

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec w ramach programu „Deutsch-Polnische Bürgerenergie fürs Klima”.

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera,
aby dowiadywać się o nowych wydarzeniach i nie tylko!