Wydarzenia

Lokalna aktywność w Ogrodach Polsko-Niemieckich

Przedstawiamy nowe założenie parkowe w Parku Skaryszewskim w Warszawie

8.12.2017 godz. 17:00-18:00, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, ul. Zamoyskiego 20, Warszawa, sala na poziomie -1

Ogrody Polsko-Niemieckie w Parku Skaryszewskim w Warszawie mają kierować uwagę odbiorców na faunę i florę tego miejsca i kształtować wyobrażenie na temat kultury ogrodowej Polski i Niemiec. W kontekście szkodliwych czynników środowiska jak smog czy hałas projekt ten jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na zielone przestrzenie jako element nowoczesnych smart cities i miejscem spotkań mieszkańców.

Program:

17:00-17:05 Wprowadzenie: Fried Nielsen, kierownik Wydziału Kultury Ambasady Niemiec w Warszawie
17:05-17:25 Ogród społecznościowy: Czy i do czego jest on potrzebny mieszkańcom? Jakie aktywności możemy zorganizować w nowej, zielonej przestrzeni Ogrodów? Wspólnie przyjrzyjmy się, co może być w tym miejscu i ułożymy program działania. Do rozmowy zaprasza Izabela Małachowska-Coqui, autorka projektu rewitalizacji.
17:25-18:00 Jeziorko Kamionkowskie: O aspektach przyrodniczych Jeziorka w rozmowie z mieszkańcami opowie dr Andrzej Kołodziejczyk z Zakładu Hydrobiologii, Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, który zajmował się i publikował artykułu o makrofaunie jeziorka oraz mięczakach Jeziorka Kamionkowskiego i przyrodzie Parku Skaryszewskiego.

Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na lampkę wina.

Przed Teatrem znajduje się płatny parking.

R.S.V.P. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisanie się na spotkanie: ogrody@fwpn.org.pl lub telefonicznie: (22) 338 62 73.

Więcej o nas znajdziesz na: http://ogrody-polsko-niemieckie.pl/.

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera,
aby dowiadywać się o nowych wydarzeniach i nie tylko!