Wydarzenia

Komunikat prasowy nr 4: 7 sierpnia 2018 – Sadzenie drzewa przez Kościoły Ewangelickie

7 sierpnia Kościoły Ewangelicko-Augsburski (Luterański) w Polsce i kościoły w Hesji Nadreńskiej i Księstwie Nassau oraz Ewangelicki w Westfalii wspólnie posadziły drzewo w Ogrodach Polsko-Niemieckich.

 

Biskup Jerzy Samiec (Kościół Ewangelicko-Augsburski), Superintendant kościoła w Hesji Nadreńskiej i Księstwie Nassau dr Klaus-Volker Schütz oraz Kierownik działu ekumenicznego Kościoła Ewangelickiego w Westfalii dr Ulrich Möller posadzili wspólnie grab carpinus betulus „Fastigiata”. Oprawę muzyczną zapewnił chór Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie.  

„Przyjęliśmy zaproszenie do sadzenia drzewa jako symbolu przyjaźni, ale również partnerstwa na przyszłość. […] Drzewa, kwiaty, łąki i ogrody stanowią część bożego stworzenia, bożego stworzenia, które powołani jesteśmy pielęgnować, również w obliczu tego, jak szkodliwe działania człowieka wpływają na stworzenie” – podsumował obecność kościołów dr Ulrich Möller.

Pokój, pojednanie, sprawiedliwość i ochrona stworzenia

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Rzeczypospolitej Polskiej, Kościół Ewangelicki w Hesji i Nassau, Kościół Ewangelicki w Westfalii

Warszawa, 7 sierpnia 2018 r.

napisano na opasce na nowym drzewie.

Fot. Adam Burakowski

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera,
aby dowiadywać się o nowych wydarzeniach i nie tylko!