Akademia Ekologiczna - 7, 14, 21, 28.10.2020
sierpień 2020
UWAGA/ zmiana terminu: warsztaty odbywają się o godz. 17:00 /
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza do udziału w Akademii ekologicznej online w październiku 2020 r. Akademia kierowana jest do dzieci 6-10 lat. Jej celem jest zwrócenie uwagi najmłodszych na podstawowe kwestie związane z ekologią.
Warunki uczestnictwa:
· Udział w warsztatach jest nieodpłatny.
· Materiały zapewniane są przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej (przesyłka pocztowa lub materiały do odebrania w siedzibie organizatora)
· Obowiązują zapisy na cały cykl warsztatów 1-4.
· Uczestniczki i uczestnicy otrzymają certyfikaty uczestnictwa.
Zapisy: ogrody@fwpn.org.pl
Program
7.10, godz. 17:00 Warsztat 1: Eko klientka i ekoklient
Na warsztacie poznacie oznakowania produktów, nauczycie się wybierać ekologiczne torby i opakowania. Dowiecie się, czym charakteryzuje się ekoklient (10 zasad). Stworzycie także naszyjniki i bransoletki przy użyciu resztek różnobarwnych tkanin bawełnianych – materiał to włóczka bawełniana w 100% z recyklingu. Wykonacie ozdoby do dekoracji domu z kolorowych, bardzo cienkich rurek zrobionych z gazet. Materiały to papierowa wiklina, metalowe druciki (wypełnienie do rurek dla stworzenia kształtu), farby, sznurki bawełniane
14.10, godz. 17:00 Warsztat 2: Ochrona wody
Dowiecie się, czym jest woda, co pomaga wodzie krążyć w przyrodzie. Przeprowadzicie doświadczenia z zakresu filtrowania, oczyszczania i uzdatniania wody. Poznacie zanieczyszczenia ekosystemów wodnych, sposoby oszczędzania i dbania o wodę. Wyprodukujecie ekologiczne środki czyszczące na bazie ogólnodostępnych składników (kwasek cytrynowy, woda, ocet). Podczas warsztatu samodzielnie ozdobicie specjalnymi mazakami plecak z bawełny z kolorowanką. Praktyczny plecak na pewno będzie przez was wykorzystany wielokrotnie!
21.10, godz. 17:00 Warsztat 3: Ochrona powietrza
Podczas warsztatu dowiecie się, czym jest smog, jak badać czystość powietrza, czym jest skala porostowa, OZE i dlaczego wspomagają ochronę powietrza. Każdy z uczestników będzie miał okazję stworzyć las w słoiku z roślin „antysmogowych” poprawiających jakość powietrza w sypialni. Dowiecie się o roślinach poprawiających jakość powietrza w miastach. Taki las w słoju to świetna ozdoba albo prezent dla kogoś bliskiego!
28.10, godz. 17:00 Warsztat 4: Jestem Ekobohaterem
Jakie zachowania na co dzień pozwolą nam dbać o planetę w zakresie ochrony wody, ochrony powietrza, segregacji, recyklingu i zero waste? Podczas ostatniego warsztatu uczestniczki i uczestnicy samodzielnie zbudują karmnik dla ptaków, w których samodzielnie można dokarmiać ptaki zimą.
Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec w ramach programu „Deutsch-Polnische Bürgerenergie fürs Klima”.