Aktualności

Wizyta Burmistrza Berlina w Ogrodach Polsko-Niemieckich

Wczoraj w Ogrodach Polsko-Niemieckich przybyło 6 nowych drzew! Posadzili je burmistrz Berlina Michael Müller i przedstawiciele: Berlin Hyp, Heinrich-Böll-Stiftung Warszawa, Zeitgeist Asset Management, PwC Polska i Rotary Club Warszawa Goethe.


Burmistrz Berlina Michael Müller uczcił w ten sposób 30 lat partnerstwa pomiędzy stolicą Niemiec i stolicą Polski. Podkreślał, że współpraca między dwoma krajami przebiega na wielu płaszczyznach: kultury, administracji, nauki. I nie ogranicza się wyłącznie do wymiaru politycznego - jest także współpracą obywateli i obywatelek.


Burmistrzowi Müllerowi towarzyszyli przedstawiciele miasta: wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski, zastępczyni burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Izabela Szostak-Smith, dyrektorka-koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni Justyna Glusman. Wszystkich gości powitał w Ogrodach dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej Cornelius Ochmann.

Prezydent Olszewski zwrócił uwagę na nieprzypadkowość lokalizacji Ogrodów Polsko-Niemieckich na tyłach fabryki Wedla. Emil Wedel był niemieckim imigrantem, który przyczynił się do rozwoju przemysłu Warszawy. „Tak samo, jak wielu Niemców budowało Warszawę, tak samo wielu Polaków buduje dzisiejsze Niemcy”, powiedział.

Następnie swoje drzewa posadzili Przyjaciele Ogrodów Polsko-Niemieckich: Berlin Hyp, Heinrich-Böll-Stiftung Warszawa, Zeitgeist Asset Management, PwC Polska, Rotary. Dziękujemy za udział w uroczystości i wspieranie naszego projektu!

 

Fot. Adam Burakowski dla FWPN

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera,
aby dowiadywać się o nowych wydarzeniach i nie tylko!