Aktualności

Startuje konkurs „Refleksja nad SĄSIEDZTWEM i spędzaniem czasu RAZEM, ale też OBOK SIEBIE”!

Ogrody Polsko Niemieckie wzbogacą się o kolejną atrakcję dla odwiedzających: małą formę architektoniczną. O tym, jak będzie wyglądać, rozstrzygnie ogłoszony przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej konkurs. Zadaniem jest opracowanie projektu graficznego obiektu sztuki lub instalacji przestrzenno-architektonicznej. Temat pracy to refleksja nad SĄSIEDZTWEM i spędzaniem czasu RAZEM, ale też OBOK SIEBIE. Zwycięzca zrealizuje swój pomysł, mając do dyspozycji kwotę do 100 tysięcy złotych.

Konkurs adresowany jest do plastyków, architektów, miłośników designu i ładu przestrzennego, miejskich aktywistów i każdego, kto ma ciekawy pomysł na zgodne z ideą konkursu zaaranżowanie fragmentu Ogrodów. Uczestnicy mają czas na przesłanie gotowego projektu do 17 grudnia 2021 roku. Ogłoszenie laureatów nastąpi 28 grudnia 2021 roku.

Prace oceni jury, w skład którego wejdą: Cornelius Ochmann z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Robert von Rimscha z Ambasady Niemiec w Warszawie, Małgorzata Bojańczyk, reprezentująca darczyńców prywatnych Ogrodów, Ewa Łabno-Falęcka z Mercedes-Benz Polska, sponsora Ogrodów, Tomasz Kucharski – Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Izabela Szostak-Smith – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy oraz Michał Krasucki – Stołeczny Konserwator Zabytków Urzędu m.st. Warszawy.

Więcej informacji na temat konkursu, w tym jego regulamin, znaleźć można na specjalnie opracowanej podstronie naszego serwisu. Tam też można zgłaszać projekty. Link do podstrony: http://konkurs-ogrody-polsko-niemieckie.pl/

Uczestnictwo w konkursie jest nieodpłatne.

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera,
aby dowiadywać się o nowych wydarzeniach i nie tylko!