Aktualności

List informacyjny nr 9: Sadzenie cebulicy i przebiśniegów

Drodzy Przyjaciele Ogrodów,

prace w ogrodzie czasem oznaczają ryzyko.

Na zdjęciu widzą Państwo naszą wspaniałą łączkę z wieloma cebulicami (scilla sibirica) w „Ogrodach Polsko-Niemieckich”. Widok ten cieszył w ostatnich dniach przechodniów, dla których był nowym elementem krajobrazu parkowego. Również trzmiele i pszczoły cieszyły się z cebulicy – pierwszego pożywienia tej wiosny. „Ogrody Polsko-Niemieckie” pomagają chronić insekty, pszczoły i trzmiele. Dziękujemy wszystkim firmom za Państwa wkład w naszą działalność.

Podczas ostatniego wolontariatu dla pracowników firm partnerskich oprócz cebulicy sadziliśmy także  przebiśniegi (Gallanthus nivalis). Niestety nie wyglądają one tak radośnie. Niezależnie od rezultatu, jesienią znowu posadzimy cebulki kwiatów kwitnących wczesną wiosną. Praca w ogrodzie polega także na cierpliwości. Kto wie, może zasadzimy także trzecią odmianę, na przykład narcyzy lub tulipany dzikie (tulipa sylvestris)?

Wkrótce ogłosimy termin kolejnego wolontariatu. Oprócz tego poinformujemy Państwa o planowanym sadzeniu w tym roku.

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować o organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy spacerze po okolicy Ogrodów: https://www.facebook.com/events/1821166548185127/. Przypominamy, że nasz park znajduje się właśnie na Kamionku!

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera,
aby dowiadywać się o nowych wydarzeniach i nie tylko!