Aktualności

List informacyjny nr 3: 16.09.2017 - 2 wolontariat i jesienne sprzątanie w Ogrodach Polsko-Niemieckich

Grabienie trawników, czyszczenie powierzchni ławek i latarni: już podczas wolontariatu przed rewitalizacją poczuć można ideę Ogrodów – prawdziwe spotkanie Polaków i Niemców w zupełnie wyjątkowym miejscu. „W Ogrodach człowiek i natura spotykają się – w duchu przyjaźni polsko-niemieckiej” – komentuje projekt Fried Nielsen, kierownik wydziału kultury Ambasady Niemiec w Warszawie. „Szczególnie cieszy fakt, że projekt ma już wiernych Przyjaciół, Partnerów i Mecenasów. Firmy i Darczyńcy prywatni nie tylko towarzyszą projektowi w jego rozwoju, lecz także bardzo poważnie traktują wspólne przebywanie w zieleni. Do oddania parku do użytku lokalnej społeczności i szerszych kręgów podchodzą z wielkimi oczekiwaniami” – dodaje.

Wśród wolontariuszy byli przedstawiciele naszego Mecenasa – firmy Siemens, Partnerów HOCHTIEF Polska, Mercedes-Benz Polska i T-Mobile Polska oraz Przyjaciół – firm Bosch Polska i GfK Polonia. Tym razem do pomocy we wspólnych porządkach po raz pierwszy zaprosiliśmy także naszych znamienitych darczyńców prywatnych. Razem  podczas spotkania z varsavianistą uczestnicy poznali tajemnice Parku Skaryszewskiego. Wolontariat przebiegał pod okiem autorki koncepcji rewitalizacji Izabeli Małachowskiej-Coqui.

„Projekt ogrodowy naprawdę leży nam na sercu, przede wszystkim dlatego, że w jego ramach polsko-niemiecka przyjaźń i współpraca zyskują nowy wymiar: przestrzenny, zielony, trwały, ekologiczny i wymierny, a przez to bardzo ludzki. Wiele znaczy dla nas także, że pracownicy nabierają poczucia, że dla mieszkańców i gości warszawskiej Pragi robią coś prawdziwego i pięknego – podsumowuje zaangażowanie firmy Siemens w projekt Anna Tascher, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i Marketingowej.

Rewitalizacja Ogrodów Polsko-Niemieckich możliwa jest dzięki zaangażowaniu firm i Darczyńców prywatnych. Strategicznymi partnerami projektu są: Ambasada Niemiec w Warszawie, Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Pełna lista Darczyńców i partnerów Ogrodów, w tym osób prywatnych, znajduje się na stronie: http://ogrody-polsko-niemieckie.pl/nasi-partnerzy.html.

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera,
aby dowiadywać się o nowych wydarzeniach i nie tylko!