Aktualności

Lato: Newsletter Ogrodów Polsko Niemieckich nr 1

Rewitalizacja: W kwietniu i maju trwała II część IV etapu rewitalizacji, realizowana przez firmę Studio-Ogród Ewa Mikulska. Przed apartamentowcem przy ul. Grochowskiej od strony Jeziorka Kamionkowskiego posadzono historyczne odmiany jabłoni i łąkę. „Również owady i ptaki mają czuć się dobrze w Ogrodach dlatego zakładamy łąkę z rodzimych gatunków ziołorośli i traw, które są korzystne dla zwierząt. Już niebawem znajdziecie na niej chabry, dziewanny i maki. W tym roku posadziliśmy na łące drzewa jabłoniowe starych, ginących już odmian. Takie drzewa wielu przyjaciół Ogrodów pamięta z czasów dzieciństwa z wakacji na wsi. Ulubione jabłko królowej Marysieńki to była kosztela. To nowo posadzone drzewo osiągnie w Ogrodach ponad 10 metrów wysokości!” – mówi Izabela Małachowska-Coqui z pracowni Coqui Malachowska Coqui Städtebau Landschaftsarchitektur. Ten etap rewitalizacji zakończył się w maju 2020 r. 10 sierpnia zauważyliśmy na jabłonkach posadzonych w tym roku pierwsze jabłka!
Na jesieni 2020 planujemy posadowienie w Ogrodzie do Nieba „Polsko-niemieckiej Fali”. Obiekt artystyczny do interakcji i wspólnego siedzenia to najnowszy przedmiot sztuki ogrodowej w Ogrodach-Polsko Niemieckich, zgodny z naszą filozofią spokojnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Najbliższe wydarzenia:
• 15.09.2020: warsztat online „Zbieranie nasion”*, prowadzony przez Fundację „Kwietna” (25 miejsc)
• 26.09.2020: wolontariat*** OFFLINE w Ogrodach Polsko-Niemieckich (20 miejsc)
• 29.09.2020: warsztat online „Co to jest śmieć?”** (25 miejsc)
• 10.2020: Akademia Ekologiczna** online– 4 spotkania (10 miejsc)
• 10.2020: warsztaty online z shinrin yoku*** – dobroczynnych kąpieli leśnych
Nagrania z dotychczasowych warsztatów online Ogrodów Polsko-Niemieckich można zobaczyć tu: http://ogrody-polsko-niemieckie.pl/artykuly.html/#movies.
Więcej informacji: Magdalena Przedmojska Biuro organizacyjne w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa Tel.: + 48 22 338 62 73 ogrody@fwpn.org.pl
www.ogrody-polsko-niemieckie.pl https://www.facebook.com/OgrodyGaerten/
* warsztat dla dorosłych

** warsztat dla dzieci

*** warsztaty dla dzieci i dorosłych

Fot. Agnieszka Adamiec

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera,
aby dowiadywać się o nowych wydarzeniach i nie tylko!