Aktualności

Komunikat prasowy nr 7: Summer party w Ogrodach Polsko-Niemieckich

Fot. Adam Burakowski

29 czerwca 2019 r. w Ogrodach Polsko-Niemieckich odbyło się pierwsze współorganizowane przez FWPN, Ambasadę Niemiec i partnerów Summer party. Ponad 500 osób odwiedziło przez pięć godzin rewitalizowaną przestrzeń.

Zaproponowaliśmy szereg aktywności sportowych i rekreacyjnych: wioślarstwo pod okiem Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, badmintona, strzelanie z łuku w klubie Drukarz, grę w boule.

Nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci: malowanie buziek i puszczanie baniek było możliwe w strefie radości Wedla, w jednym z ogrodów umieszczono sztuczną krowę do dojenia. Miasto stołeczne Warszawa zaoferowało warsztaty dla dzieci: Fastryga - redukcja odpadów tekstylnych oraz Rekreacje - twórczy recykling odpadów opakowaniowych.

Nasz program edukacyjny wspierał pszczelarz Wiktor Jędrzejewski. Po Ogrodach oprowadzali inicjatorzy projektu Fried Nielsen (w jęz. niemieckim) i Izabela Małachowska-Coqui (w jęz. polskim). Dla wygody zwiedzających ustawiliśmy w Ogrodach tabliczki z nazwami niektórych naszych drzew i krzewów.

Wydarzeniu towarzyszyły koncerty muzyki klasycznej oraz Bum Bum OKReSTAR.

Spragnionych i głodnych odwiedzających Ogrody gościł w strefie gastronomicznej food truck All you can eat, przedstawiciele firmy Bavaria oraz Pijalnie Czekolady Wedel. Dzięki pani Małgorzacie Bojańczyk z rodziną nie zabrakło także przepysznych jabłek z polskich sadów.

Podczas Summer party uroczyście otworzyliśmy także wysoką huśtawkę (w Ogrodach znajduje się obecnie najwyższa huśtawka w Polsce, która powstała w Nowej Hucie!) sponsorowaną przez polskie i niemieckie kluby Rotary.

Warszawa, 15 lipca 2019 r.

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera,
aby dowiadywać się o nowych wydarzeniach i nie tylko!