Aktualności

Komunikat prasowy nr 6: Mecenasi zasadzili graby patronackie w Alei Przyjaciół w Ogrodach Polsko-Niemieckich w Parku Skaryszewskim w Warszawie

„Ogrody Polsko-Niemieckie są symbolem przyjaźni i współpracy naszych krajów. Oferują przestrzeń do rzeczywistych spotkań. Cieszę się, że dzisiaj tak wielu Mecenasów tego projektu zasadziło w Ogrodach swoje drzewa” – powiedział Ambasador Niemiec w Warszawie Rolf Nikel podczas wieczornego spotkania dla Partnerów. „Ogrody Polsko-Niemieckie już wkrótce staną się w miejscem unikatowym w Warszawie, odwiedzanym licznie przez mieszkańców Pragi. […] Być może każdy turysta, który przyjedzie do Warszawy będzie chciał odwiedzić to wspaniałe miejsce” – powiedział Zastępca Burmistrza Pragi-Południe Jarosław Karcz. Podczas wydarzenia Fried Nielsen, inicjator, Kierownik Wydziału Kultury Ambasady Niemiec zaprezentował nowe materiały projektu – plakat, animację oraz film (http://ogrody-polsko-niemieckie.pl/artykuly.html/#movies)

Wydarzenie uświetnił muzyką na żywo doskonały polski pianista Aleksander Dębicz. Uczestnicy wzięli także udział w warsztacie przygotowania „zielonych” koktajli i przekąsek prowadzonym przez Katarzynę Błażejewską-Stuhr oraz wystawie najnowszych publikacji o tematyce ogrodowej.

W Ogrodach Polsko-Niemieckich trwa obecnie przygotowanie do zakończenia drugiej fazy rewitalizacji w roku 2018. Jeszcze na jesieni uzupełnione zostaną nasadzenia w Ogrodach, pojawią się tu elementy małej architektury i zostanie utworzony Ogród Barw. Toczą się już rozmowy o kontynuacji rewitalizacji w roku 2019.

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera,
aby dowiadywać się o nowych wydarzeniach i nie tylko!