Wesprzyj nas PL / DE Poznaj park

Nasi partnerzy

Oferta dla firm Oferta dla osób indywidualnych
Partnerzy firmowi

Mecenas ogrodów

Siemens
Siemens

Międzynarodowy koncern Siemens jest obecny w Polsce już od ponad 130 lat. Firma Siemens Sp. z o.o., utworzona w 1991 roku, jest głównym jego reprezentantem na naszym rynku.

Siemens Sp. z o.o. dysponuje najszerszą na polskim rynku ofertą produktów i usług macierzystego koncernu. Odpowiadając na kluczowe dla polskiej gospodarki kwestie modernizacji infrastruktury przemysłowej i komunalnej, jak również wymogi ochrony środowiska naturalnego, zmiany demograficzne i procesy urbanizacji, Siemens wprowadza na polski rynek najnowocześniejsze rozwiązania i produkty, które są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom wynikającym z tych uwarunkowań. Siemens jest tym samym jednym z pionierów w ustalaniu standardów technologicznych w różnych dziedzinach przemysłu i infrastruktury. Jako ekspert w wielu dziedzinach angażuje się w promowanie technologii, które zapewniają efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych i zmniejszenie skażenia środowiska. Swoimi produktami i usługami przyczynia się do poprawiania jakości życia. Jest odpowiedzialnym i docenianym pracodawcą, aktywnym uczestnikiem życia społecznego.
Struktura organizacyjna Spółki regionalnej odzwierciedla strukturę macierzystego koncernu Siemens AG. Aktywność lokalna w połączeniu z siłą innowacji i ogólnoświatowym zasięgiem działalności Siemensa stanowi odpowiedź na wymagania stawiane w dzisiejszych czasach. Na rynku polskim umożliwia to Spółce lepszą niż kiedykolwiek orientację na klienta i tym samym dostosowanie oferowanych rozwiązań do indywidualnych potrzeb podmiotów rynkowych. A dodatkowym atutem firmy jest oferowanie innowacyjnych, najbardziej zaawansowanych technologii we wszystkich dziedzinach swojej działalności, dzięki czemu przyczynia się ona do modernizacji polskiej gospodarki.  
Rozszerzając i uzupełniając zasięg swojego działania, Siemens w Polsce współpracuje także z setkami przedsiębiorstw krajowych – produkcyjnych i usługowych, handlowych i technicznych. Szkoli ich przedstawicieli, udostępnia wiedzę i doświadczenie, realizuje wspólnie ambitne projekty. 

www.siemens.com/pl/pl/home.html
Baumschule Lorberg
Baumschule Lorberg

Szkółka Lorberg – tradycyjna firma rodzinna spoglądająca w przyszłość

Założona w 1843 roku  należy dzisiaj do czołowych w Europie. Produkowane w niej  rośliny zdobią ekskluzywne ogrody prywatne ,aż po duże założenia parkowe. W szóstym pokoleniu Szkółka Lorberg dotrzymuje standardów indywidualnej obsługi i najwyższej jakości. W nowoczesnych zakładach produkcyjnych Szkółka Lorberg na 800 ha produkuje i sprzedaje Rośliny od małych krzewów po 8 krotnie przesadzane Drzewa –okazy.  Rosliny szkółki Lorberg trafiają do 30 krajów Europy i Azji. Historia: 1996-1997 - Przeniesienie produkcji i głównej siedziby firmy do Tremmen (Brandenburgia), 2003 r. – powstanie nowego odziału w Kleinziethen. Od 2008 r w Baden-Baden.

Wedel
Wedel

E.Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce, która od ponad 160 lat dostarcza swoim konsumentom radość i przyjemność płynącą z intensywnego i głębokiego smaku najlepszej jakości czekolady. W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle i batony. Wedlowskie słodycze produkowane są w fabryce, która mieści się na warszawskim Kamionku od 1930 roku.
Od września 2010 roku Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 roku

wedel.pl
PepsiCo
PepsiCo

PepsiCo jest światowym liderem w produkcji artykułów spożywczych i napojów odpowiadających na różne potrzeby konsumentów. Na polskim rynku firma PepsiCo oferuje szeroką gamę słonych przekąsek i napojów znanych i lubianych marek, takich jak: Lay’s, Cheetos, Star, Sunbites, Twistos, Mr. Snaki oraz Pepsi, Pepsi Max, Pepsi Light/Lemon, Mirinda, 7UP, Mountain Dew, Lipton Ice Tea, soki owocowe Toma oraz wodę źródlaną Krystaliczne Źródło. Ponadto PepsiCo dystrybuuje w Polsce napoje energetyczne Rockstar i napój izotoniczny Gatorade

Działalność PepsiCo opiera się m.in. na filozofii „Performance with Purpose” – firma jest przekonana, że jej sukces biznesowy jest ściśle związany ze zrównoważonym rozwojem. Dlatego PepsiCo prowadzi działalność tak, aby chronić naszą planetę oraz wspierać ludzi na świecie.

www.pepsicopoland.com

Partnerzy ogrodów

Mercedes
Mercedes

Firma Mercedes-Benz Polska powstała w 1996 r. Jest wyłącznym importerem samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych (i części zamiennych) marek Mercedes-Benz, smart, Mercedes-AMG, Mercedes-Maybach i Fuso. Od początku spółka inwestowała w sieć logistyki i dystrybucji. Powstało m.in. Europejskie Centrum Logistyczne w Ołtarzewie, zaopatrujące w części zamienne nie tylko Polskę, ale także Ukrainę, Białoruś i Republiki Bałtyckie. Profesjonalna sieć sprzedaży i serwisu to ponad 50 punktów dealerskich i stacji obsługi na terenie całego kraju, w tym dwa salony firmowe: w Warszawie i Sosnowcu (wg International Service Check jeden z dwóch najlepszych serwisów wszystkich marek w Europie).

Mercedes-Benz Polska zatrudnia ponad 250 osób w trzech lokalizacjach: w Warszawie, w siedzibie spółki przy ul. Gottlieba Daimlera, w Europejskim Centrum Logistycznym w Ołtarzewie k/Warszawy oraz w TruckStore w Nadarzynie. Od ponad 20 lat firma jest zaangażowana społecznie, współpracowała m.in. z PAH, ośrodkiem GOPR i WOŚP. Działała czynnie na rzecz podniesienia kwalifikacji młodej kadry technicznej tworząc „Klasy Patronackie Mercedes-Benz” w technikach samochodowych.

Od 2000 r. współpracuje z GRSP. Jest też członkiem-założycielem Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego”.

Od ponad 20 lat spółka Mercedes-Benz Polska rozwija się konsekwentnie zwiększając obroty, sprzedaż oraz rozwijając i modernizując sieć dilerską. W roku 2016 firma odnotowała obroty w wysokości 5 137 mln PLN i sprzedała łącznie 22 404 pojazdy (12 019 samochodów osobowych, 6 543 samochody dostawcze, 3 842 samochody ciężarowe). Przełożyło się to na ponad 37% wzrost w porównaniu do roku 2015 (3 744 mln PLN).

www.mercedes-benz.pl
HOCHTIEF Polska
HOCHTIEF Polska

HOCHTIEF Polska jest jedną ze spółek Grupy HOCHTIEF, która należy do największych globalnych koncernów budowlanych. Głównymi obszarami działalności Grupy są budowa projektów infrastruktury transportowej, energetycznej oraz socjalnej/miejskiej, jak również realizacja projektów w modelu PPP, w przemyśle górniczym oraz obsługa obiektów. HOCHTIEF osiągnął w 2016 roku przychody ze sprzedaży wysokości 20 mld euro. Koncern prowadzi  działalność na całym świecie, zatrudniając ok. 51 tys. pracowników. HOCHTIEF Polska specjalizuje się w budownictwie obiektów kubaturowych i infrastrukturalnych. Oferta firmy obejmuje realizację głównie obiektów biurowych, mieszkaniowych, przemysłowych, użyteczności publicznej, handlowo-rozrywkowych, jak również robót budowlanych lądowych i wodnych dla dużych projektów infrastrukturalnych, robót budowlanych w ramach realizacji instalacji termicznego przekształcania odpadów oraz projektów dla sektora energetyki zawodowej. Firma wraz z HOCHTIEF PPP Solutions oferuje udział w realizacji projektów w modelu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w sektorze infrastruktury socjalnej na rynku polskim. HOCHTIEF Polska prowadzi działalność na terenie całego kraju poprzez swoje oddziały i przedstawicielstwa w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Katowicach.

HOCHTIEF Polska jest jednym z sygnatariuszy „Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie” – inicjatywy dwunastu generalnych wykonawców, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich budowach. Zakłada ona zrealizowanie szeregu projektów wprowadzających rozwiązania systemowe z dziedziny BHP, m.in.: wspólne wzory dokumentów, model potwierdzania kwalifikacji zawodowych pracowników budowlanych czy szkolenia okresowe. Porozumienie ma propagować kulturę bezpieczeństwa, uświadamiać zagrożenia płynące z pracy na budowie i w konsekwencji eliminować ryzyko.

www.hochtief.pl
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej / Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej / Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej wspiera relacje między Polakami i Niemcami. Przez 25 lat istnienia FWPN dofinansowała prawie 15 tysięcy wspólnych projektów i współtworzyła tym samym podstawy zasad porozumienia polsko-niemieckiego.

U podstaw działań FWPN leży przekonanie, że Polacy i Niemcy jako partnerzy mogą wspólne działać na rzecz nowoczesnego, otwartego i sprawiedliwego społecznie współistnienia w UE. W tym sensie oba kraje tworzą wspólnotę wartości. Wymaga ona, aby dwustronność relacji nabrała nowego wymiaru i nowej jakości, a także zawierała kontekst europejski.

Głównym zadaniem Fundacji jest wspieranie wartościowych inicjatyw polsko-niemieckich, m.in. projektów o charakterze edukacyjnym poszerzających wiedzę o Polsce i Niemczech, współpracy naukowej, a także projektów artystycznych i literackich.
Fundacja promuje również podróże studyjne, programy stypendialne, publikacje, debaty. Zarówno poprzez dotacje, jak i poprzez projekty przez nią inicjowane, FWPN pragnie inspirująco oddziaływać na relacje polsko-niemieckie.

www.fwpn.org.pl
T-Mobile
T-Mobile

T-Mobile Polska jest jednym z największych operatorów komórkowych w Polsce, obsługując ponad 10,6 mln klientów. Świadczy pełen zakres usług telekomunikacyjnych dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Dzięki integracji z GTS Poland w 2015 r., T-Mobile Polska stał się operatorem zintegrowanym i w ramach swojego portfolio, oprócz usług mobilnych i stacjonarnych, może oferować także pełen pakiet usług ICT. Klienci T-Mobile mają także możliwość korzystania z pełnej palety usług finansowych w ramach T-Mobile Usługi Bankowe – najbardziej zaawansowanego i innowacyjnego przykładu synergii banku i telekomu.

www.t-mobile.pl

Przyjaciele ogrodów

DB Cargo Polska S.A.
DB Cargo Polska S.A.

DB Cargo Polska S.A. jest częścią wiodącego towarowego przewoźnika kolejowego w Europie DB Cargo AG, łączącego spółki kolejowych przewozów towarowych, należące do Deutsche Bahn – jednej z największych grup logistycznych na świecie. DB Cargo jest obecna niemal na wszystkich krajowych rynkach europejskich, od Hiszpanii po Rosję, od Szwecji po Włochy oraz od 2013 roku, również w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. DB Cargo Polska S.A. powstała w 2009 roku w wyniku przejęcia i połączenia małych oraz średnich firm, głównie z sektora usług przewozu węgla. Wizją Spółki jest bycie dostawcą premium towarowych przewozów kolejowych w Polsce w ramach silnej europejskiej sieci DB Cargo AG. Oznacza to dostarczanie usług wysokiej jakości, rentowny wzrost, atrakcyjne środowisko pracy oraz ochronę środowiska naturalnego. Sieć i wydajność – to dwa hasła, które w DB Cargo Polska S.A. stanowią siłę napędową dla konsekwentnego wzmacniania pozycji. Firma w ostatnich latach znacząco wzmocniła swoją pozycję na krajowym rynku transportów kolejowych. Wykorzystując swoje położenie geograficzne oraz zaplecze w postaci jednej z największych sieci logistycznych w Europie, DB Cargo Polska S.A. tworzy rdzeń dla przewozów w Europie Wschodniej i wzmacnia rolę Polski jako bramy na wschód Europy.

pl.dbcargo.com/rail-polska-pl/start.html
STRABAG
STRABAG

STRABAG jest częścią europejskiego koncernu budowlanego, lidera w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym. STRABAG jest obecny na polskim rynku budowlanym od 30 lat i realizuje najbardziej prestiżowe i zaawansowane technologicznie  inwestycje w segmentach budownictwa ogólnego, inżynieryjnego i infrastrukturalnego. Jako generalny wykonawca oferuje swoje usługi w zakresie infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, hydrotechnicznego, energetycznego, przemysłowego i ochrony środowiska. Kompleksowa oferta STRABAG obejmuje także roboty modernizacyjne i utrzymaniowe sieci dróg krajowych i lokalnych. W obszarze budownictwa ogólnego STRABAG realizuje centra usługowo-handlowe, budynki użyteczności publicznej, hale magazynowe, centra logistyczne, osiedla mieszkaniowe oraz obiekty przemysłowe. Spółka zajmuje się również modernizacją i konserwacją obiektów zabytkowych. Laboratoria należące do koncernu czuwają nad utrzymaniem najwyższych standardów jakości, prowadząc prace badawcze i wdrażając innowacyjne technologie. STRABAG posiada rozwiniętą sieć wytwórni mieszanek asfaltowych, własne wytwórnie betonu oraz własne kopalnie kruszyw. Dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą specjalistów i najnowszej generacji parkiem maszynowym. Wysoki udział kapitału własnego powoduje, że firma jest stabilnym partnerem dla inwestorów.
W Polsce STRABAG zatrudnia ponad 4,5 tys. osób.

www.strabag.pl
REMONDIS
REMONDIS

Grupa REMONDIS jest liderem branży usług komunalnych w Polsce. Działa w zakresie odbioru i bezpiecznego zagospodarowania różnego rodzaju odpadów, organizuje selektywną zbiórkę surowców, zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, zajmuje się produkcją paliw alternatywnych oraz gospodarką wodno-ściekową. W trakcie 25-letniego rozwoju REMONDIS w Polsce firma stworzyła ponad 2200 miejsc pracy, zainwestowała w wiele instalacji zagospodarowujących odpady na terenie całego kraju oraz sukcesywnie inwestuje w innowacyjne rozwiązania. REMONDIS posiada obecnie oddziały w 47 miastach na terenie całego kraju.

Koncern REMONDIS: -> świadczy usługi dla ponad 30 milionów mieszkańców w 33 krajach świata -> dysponuje siecią 800 własnych instalacji -> zatrudnia ok. 32.000 pracowników -> zbiera, przetwarza i sprzedaje blisko 30 milionów ton surowców rocznie

www.remondis.pl
Robert Bosch Sp. z o.o.
Robert Bosch Sp. z o.o.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992 i jest reprezentowana przez 4 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o., BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w 5 lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. W 2016 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,04 mld złotych i zatrudniała ok. 5 140 pracowników (na dzień 31.12.2016). Od roku 2014 Bosch corocznie otrzymuje tytuł TOP Employers Polska dla najlepszych pracodawców w kraju.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 390 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2016). W 2016 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 73,1 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowania i usług, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 59 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 120 ośrodkach R&D na całym świecie.

www.bosch.pl
Deutsche Bank Polska S.A.
Deutsche Bank Polska S.A.

Deutsche Bank Polska S.A. jest członkiem Grupy Deutsche Bank - jednej z największych instytucji finansowych na świecie. Na polskim rynku działa od 1995 roku. Oferuje usługi z zakresu bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej największym polskim i międzynarodowym przedsiębiorstwom, instytucjom finansowym oraz sektorowi publicznemu. Jako część Grupy Deutsche Bank, globalnego  lidera w dziedzinie bankowości korporacyjnej, obrocie papierami wartościowymi, transakcjach bankowych i zarządzaniu kapitałami, stawia na profesjonalne doradztwo, najwyższy standard obsługi oraz wysoką jakość i różnorodność produktów dostosowanych do dynamicznych zmian zachodzących w gospodarce i świecie finansów. Bank doradza również Klientom indywidualnym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom w zakresie nowoczesnych rozwiązań finansowych, w tym przekrojowej oferty kredytów hipotecznych, produktów dla biznesu oraz inwestycji. Zarówno Klientom indywidualnym, jak i biznesowym, Bank proponuje wygodne rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe wraz z kartami płatniczymi, stanowiące platformę do dokonywania wszelkich transakcji bankowych oraz nagradzany w niezależnych rankingach, bezpłatny rachunek maklerski db Makler. Jako jeden z pierwszych banków na polskim rynku Deutsche Bank wdrożył strategię otwartej architektury w zakresie funduszy inwestycyjnych. Obecnie oferuje ponad 800 lokalnych i zagranicznych produktów 18 TFI w różnych walutach i klasach, w tym fundusze zarządzane przez renomowane instytucje globalne jak Black Rock czy Franklin Templeton Investments. Bank jest także jednym z liderów w zakresie oferty produktów strukturyzowanych zapewniających pełną lub częściową ochronę kapitału. Oferuje Klientom dostęp do swoich usług poprzez sieć niemal 150 Oddziałów i Centrów doradczych na terenie całego kraju, a także za pośrednictwem Internetu i Teleserwisu.

www.deutschebank.pl
Bayer Sp. z o.o.
Bayer Sp. z o.o.

Bayer jest światowej klasy innowacyjną spółką o ponad 150-letniej historii, działającą w sektorze Life Sciences. Nasze innowacyjne produkty pozwalają nam odpowiadać na najbardziej palące wyzwania, jakie stawiają nam czasy, w których żyjemy. Rosnąca populacja i starzejące się społeczeństwo potrzebuje jeszcze lepszej opieki medycznej i odpowiednich dostaw żywności. Bayer poprawia jakość życia ludzi poprzez zapobieganie, łagodzenie i leczenie chorób. Pomagamy zapewnić bezpieczne, wysokiej jakości produkty spożywcze, pasze oraz surowce roślinne.

www.bayer.com.pl
mBank
mBank

mBank to ikona bankowości mobilnej i jeden z największych banków w Polsce. Od lat uznawany za lidera innowacji wśród instytucji finansowych. Świadczy pełen zakres nowoczesnych usług finansowych dla klientów indywidualnych i firm – od mikroprzedsiębiorstw po największe korporacje, oraz dla instytucji publicznych i administracji. Powstał 31 lat temu, jako firma BRE Bank. Pod nazwą mBank działa od listopada 2013 roku. Dziś obsługuje ponad 5 mln klientów w Polsce oraz w Czechach i na Słowacji.

www.mbank.pl
GfK
GfK

Instytut GfK Polonia jest powstałym w roku 1990 polskim oddziałem międzynarodowego holdingu badawczego GfK, który został założony w 1934 roku na uniwersytecie w Norymberdze przez stowarzyszenie GfK Verein, które od początku swojego istnienia zajmuje się prowadzeniem i promocją badań rynkowych. Obecnie 120 biur GfK działa w ponad 100 krajach, na wszystkich kontynentach, zatrudniając ponad 13 000 specjalistów. Jest ośrodkiem badawczym dostarczającym dane dotyczące rynków dóbr konsumpcyjnych, business to business i usług. Za ich pomocą firmy działające na tych rynkach poznają zwyczaje, zachowania i preferencje konsumentów. Prowadzi wszystkie rodzaje badań marketingowych i sondaży opinii publicznej, wykorzystując przy tym całe zaplecze intelektualne i metodologiczne GfK. W swojej działalności badawczej przestrzega najwyższych standardów oraz kieruje się zasadami etyki sformułowanymi i zawartymi w kodeksie ESOMAR – The World Association of Research Professionals. Jest członkiem założycielem Programu Kontroli Jakości Pracy Ankieterów (PKJPA). GfK Polonia stale poszerza swą ofertę przez wprowadzanie nowych oraz modyfikowanie dotychczasowych metod badawczych, oferuje kompletny zestaw narzędzi badawczych pozwalający na zbadanie produktu lub usługi na każdym etapie cyklu ich rynkowego życia.

www.gfk.com/pl
PwC
PwC

PwC jest wiodącą globalną organizacją świadczącą profesjonalne usługi doradcze. Naszym celem jest budowanie zaufania wśród społeczeństwa i rozwiązywanie istotnych problemów. Korzystając z wiedzy i kwalifikacji ponad 233 tysiące pracowników w 157 krajach, dostarczamy naszym klientom najwyższą jakość w zakresie audytu, doradztwa biznesowego oraz doradztwa podatkowego i prawnego.

W Polsce PwC zatrudnia zespół ponad 3500 specjalistów i kadry wspierającej w ośmiu miastach: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu i Warszawie. Nasza oferta jest kierowana do firm działających we wszystkich sektorach gospodarki – zarówno do największych koncernów, jak i lokalnych przedsiębiorstw rodzinnych.

Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie. W roku 2005 PwC założyła Fundację „Podaruj siebie”, w której działania aktywnie angażują się nasi pracownicy.
Promujemy zachowania i postawy proekologiczne i prospołeczne, podejmujemy działania w zakresie wyrównywania szans w środowisku pracy, przestrzegamy zasad etyki i przejrzystości działań biznesowych. Współdziałamy z organizacjami biznesowymi, angażując się w działalność mającą na celu promowanie przedsiębiorczości. Doradzamy również pro bono inicjatywom społecznym, za co zostaliśmy wyróżnieni nagrodą im. Jacka Kuronia.
Ponadto w 2015 roku PwC zajęło 1. miejsce w kategorii „Prospołeczna firma audytorska”.

www.pwc.pl/
Partnerzy indywidualni

Mecenas ogrodów

Dr. Gregor P. Ordon
Małgorzata Ławrowska und Dr. Johannes von Thadden
Garden Club of Bavaria
Hermann Graf von Pückler und Elke Gräfin von Pückler, Schloß Branitz
Dr Matthias Renz, Prima Porta Antiquities
Fried-Hansel Nielsen

Partnerzy ogrodów

Carolin und Friedrich Heupel, Warschau
Niels-Uwe Nielsen, Adelsheim / Heidelberg
Magdalena Szczepańska
Karl-Martin und Ella Everding, Fachberater / Koordinator
Ewa Łabno-Falęcka, Head of Corporate Communication and External Affairs, Mercedes-Benz Polska
Dr. Bodo Nolte, Mitarbeiter der Deutschen Botschaft in Warschau
Claus Hoelk, Wanzleben
Marek Oszczyk
Nicolaus Graf und Caroline Gräfin zu Reventlow, Gut Eckhof
Familie Friedrich und Barbara Hoelk, Neuwittenbek/Vancouver
Aleksandra Baranowska, Kunsthändlerin
Renata i Willy Elbert
Anna Warakomska
Agnieszka und Bernhard Morawietz, Willy-Brandt-Schule in Warschau
Hubert i Barbara Brejtfus
Stefan Gerschewski, Warschau
Helga Riedel
Klaus Eichkorn
Dr. Brigitte Grunwald
Jana und Jan Moritz Bogdanovic
Klaus Böde und Gloria Jiménez
Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego
Joachim Franke, Pensionär, Vizepräsident Rotary Club Warszawa Goethe und Mitglied des rotarischen Länderausschusses PL-DE
Markus Burger und Jan von Klewitz
Barbara Czechmeszyńska-Skowron, Fundacja Pokolenia Pokoleniom
Hanna Jakob, Fundacja Pokolenia-Pokoleniom
Ulla Anton, Deutschsprachige Katholische Gemeinde In Warschau
Jean P. und Justina Froehly, ODIHR
dr Magdalena Kardach, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Dr. Beate Kennedy, Wilhelm Lehmann-Gesellschaft e.V.
Gerd Kieckbusch, Buchhandlung am Gänsemarkt, Eckernförde
Dr. Claudia Knabel, DAAD
Prof. Dr. Ruth Leiserowitz, DHI / Niemiecki Instytut Historyczny
Michael Leiserowitz, Museumsführer in Polin / Przewodnik po Polin
prof. dr hab. Marta Miączyńska, kierownik Pracowni Biologii Komórki, Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej
Bernd Müller, Paris / Warschau
Cornelius Ochmann
Anna Rotter
Anna Irena Sowińska-Szejba, DAAD
Małgorzata Sznydel, Ludwig van Beethoven Association

Przyjaciele ogrodów

Iwona Bigos
dr hab., profesor SGGW Aleksander Strasburger
John Armstrong
Winfried Jung
Monika Kalata, Szkoła Podstawowa nr 46
Jacek Koziaczy, Creditreform Polska
Matthias Renz, Prima Porta
Aleksandra Żurek
Jan Calak
Anna Sprung, SPC House of Media
Joanna Jones
Darczyńca anonimowy
Magda Przedmojska
Joanna Janecka, Ambasada Niemiec w Warszawie
Jan Daab
Ewa Krystyna Hełka, Lions Club Warszawa, Arka
Karol Janoś
Alexander Mirkens

Kontakt

Fried Nielsen

Radca Minister, Kierownik Wydziału Kultury

Ambasada Niemiec w Warszawie

ul. Jazdów 12, 00-467 Warszawa

Tel.: +48 22 584 17 60
fried.nielsen@diplo.de

Magdalena Przedmojska

Biuro organizacyjne w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa

Tel.: + 48 22 338 62 73

ogrody@fwpn.org.pl

Nasze konta bankowe
Wesprzyj nas

Darowizny w PLN

IBAN: PL 16 1140 1010 0000 5307 9800 1006
Właściciel konta: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Darowizny w EUR

IBAN: PL 43 1140 1010 0000 5307 9800 1005
Właściciel konta: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

mBank SA SWIFT: BREXPLPW

Tytułem: Darowizna dla FWPN na projekt „Ogrody Polsko-Niemieckie” nr 59/2017/MP
Po dokonaniu przelewu prosimy wysłać mail z informacją o darowiźnie i Państwa danymi kontaktowymi na: ogrody@fwpn.org.pl.