Wesprzyj nas PL / DE Menu

Nasi partnerzy

Oferta dla firm Oferta dla osób indywidualnych
Partnerzy firmowi

mecenasi ogrodów

Rotary
Rotary

Rotary  jest organizacją skupiającą ludzi z całego świata angażujących się społecznie, by sprostać wyzwaniom humanitarnym naszych czasów. Do Rotary należy 1 200 tys. członków z ponad 200 krajów. Misje rotariańskie są prowadzone zarówno lokalnie jak i na poziomie międzynarodowym: od pomocy dla potrzebujących rodzin aż po globalną walkę z choroba Heinego-Medina.

Oferta działalności w Rotary obejmuje także młodzieżową służbę społeczną i inne formy zaangażowania społecznego, w tym np.:

•    Interact – program dla młodych ludzi w wieku od 12 do18 lat. Obecnie działa ponad 12.300 klubów Interact w 133 krajach. Są one sponsorowane przez patronujący danemu klubowi Interact klub Rotary.

•    Rotaract:  - program dla młodych dorosłych w wieku od 18 do 30 lat. Promuje umiejętności liderskie i rozwój zawodowy, oferuje młodym ludziom możliwości niesienia pomocy innym. Kluby Rotaract są również sponsorowane przez kluby Rotary. W chwili obecnej mamy 8.000 klubów Rotaract w 167 krajach.

•    Rotary Community Corps (RCC) są to struktury społecznościowe organizowane przez kluby Rotary i gromadzące nie-rotarian, zamierzających działać dla dobra lokalnej wspólnoty. Obecnie działa 7.500 RCC w 80 krajach.

Krótko o członkostwie

Kto: W organizacji Rotary spotykają się ci, którzy chcą angażować się społecznie. Członkowie Rotary reprezentują różne grupy zawodowe, wykorzystują swoje różnorodne doświadczenia i punkty widzenia, aby działać na rzecz poprawy życia innych ludzi.

Gdzie: Rotary łączy ludzi należących do ogromnej, zróżnicowanej grupy ludzi na stanowiskach kierowniczych. Kraje, w których obecnie działa największa liczba klubów to USA, Indie, Japonia i Brazylia. Najszybciej rosnące regiony rotariańskie to Azja Południowo-Wschodnia i Afryka.

Co: Rotarianie inwestują na rzecz ogółu swój czas, energię i zapał, tworzą trwałe, długofalowe projekty realizowane na całym świecie, służące wsparciu takich dziedzin jak pokój i zapobieganie konfliktom, zaopatrzenie w wodę i higiena, zdrowie matek i dzieci, edukacja oraz promocja gospodarcza i samorządność.

Całkowita eliminacja polio Niebawem Rotary będzie mogła ogłosić ostateczne pokonanie choroby Heinego-Medina, drugiego po ospie przypadku eradykacji choroby zakaźnej. Od 1985 r., gdy Rotary rozpoczęła swój program PolioPlus, możliwe było zredukowanie liczby przypadków zachorowań na polio o znacznie ponad 99 procent. W roku 1988 Rotary i jej partnerzy, Światowa Organizacja Zdrowia, UNICEF i  władze USA wspólnie przystąpiły do inicjatywy Global Polio Eradication Initiative. Eradykacja polio pozostaje dla Rotary najważniejszym priorytetem. Do chwili obecnej Rotary wydała ponad 1,2 mld USD i przeprowadziła liczne misje wolontariuszy, umożliwiając szczepienia dwóch miliardów dzieci w 122 krajach przeciwko tej chorobie. Rotary zobowiązała się również do przeprowadzenia w ciągu najbliższych trzech lat zbiórki darowizn w kwocie 50 mln USD rocznie. Każdy dolar darowizny zostanie w tym okresie potrojony dzięki dotacji fundacji Billa i Melindy Gatesów ( Bill & Melinda Gates Foundation ).

www.rotary.org
Baumschule Lorberg
Baumschule Lorberg

Szkółka Lorberg – tradycyjna firma rodzinna spoglądająca w przyszłość

Założona w 1843 roku  należy dzisiaj do czołowych w Europie. Produkowane w niej  rośliny zdobią ekskluzywne ogrody prywatne ,aż po duże założenia parkowe. W szóstym pokoleniu Szkółka Lorberg dotrzymuje standardów indywidualnej obsługi i najwyższej jakości. W nowoczesnych zakładach produkcyjnych Szkółka Lorberg na 800 ha produkuje i sprzedaje Rośliny od małych krzewów po 8 krotnie przesadzane Drzewa –okazy.  Rosliny szkółki Lorberg trafiają do 30 krajów Europy i Azji. Historia: 1996-1997 - Przeniesienie produkcji i głównej siedziby firmy do Tremmen (Brandenburgia), 2003 r. – powstanie nowego odziału w Kleinziethen. Od 2008 r w Baden-Baden.

LOTTE Wedel
LOTTE Wedel

E.Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce, która od ponad 160 lat dostarcza swoim konsumentom radość i przyjemność płynącą z intensywnego i głębokiego smaku najlepszej jakości czekolady. W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle i batony. Wedlowskie słodycze produkowane są w fabryce, która mieści się na warszawskim Kamionku od 1930 roku.
Od września 2010 roku Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 roku

wedel.pl
PepsiCo
PepsiCo

PepsiCo jest światowym liderem w produkcji artykułów spożywczych i napojów odpowiadających na różne potrzeby konsumentów. Na polskim rynku firma PepsiCo oferuje szeroką gamę słonych przekąsek i napojów znanych i lubianych marek, takich jak: Lay’s, Cheetos, Star, Sunbites, Twistos, Mr. Snaki oraz Pepsi, Pepsi Max, Pepsi Light/Lemon, Mirinda, 7UP, Mountain Dew, Lipton Ice Tea, soki owocowe Toma oraz wodę źródlaną Krystaliczne Źródło. Ponadto PepsiCo dystrybuuje w Polsce napoje energetyczne Rockstar i napój izotoniczny Gatorade

Działalność PepsiCo opiera się m.in. na filozofii „Performance with Purpose” – firma jest przekonana, że jej sukces biznesowy jest ściśle związany ze zrównoważonym rozwojem. Dlatego PepsiCo prowadzi działalność tak, aby chronić naszą planetę oraz wspierać ludzi na świecie.

www.pepsicopoland.com
Siemens
Siemens

Międzynarodowy koncern Siemens jest obecny w Polsce już od ponad 130 lat. Firma Siemens Sp. z o.o., utworzona w 1991 roku, jest głównym jego reprezentantem na naszym rynku.

Siemens Sp. z o.o. dysponuje najszerszą na polskim rynku ofertą produktów i usług macierzystego koncernu. Odpowiadając na kluczowe dla polskiej gospodarki kwestie modernizacji infrastruktury przemysłowej i komunalnej, jak również wymogi ochrony środowiska naturalnego, zmiany demograficzne i procesy urbanizacji, Siemens wprowadza na polski rynek najnowocześniejsze rozwiązania i produkty, które są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom wynikającym z tych uwarunkowań. Siemens jest tym samym jednym z pionierów w ustalaniu standardów technologicznych w różnych dziedzinach przemysłu i infrastruktury. Jako ekspert w wielu dziedzinach angażuje się w promowanie technologii, które zapewniają efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych i zmniejszenie skażenia środowiska. Swoimi produktami i usługami przyczynia się do poprawiania jakości życia. Jest odpowiedzialnym i docenianym pracodawcą, aktywnym uczestnikiem życia społecznego.
Struktura organizacyjna Spółki regionalnej odzwierciedla strukturę macierzystego koncernu Siemens AG. Aktywność lokalna w połączeniu z siłą innowacji i ogólnoświatowym zasięgiem działalności Siemensa stanowi odpowiedź na wymagania stawiane w dzisiejszych czasach. Na rynku polskim umożliwia to Spółce lepszą niż kiedykolwiek orientację na klienta i tym samym dostosowanie oferowanych rozwiązań do indywidualnych potrzeb podmiotów rynkowych. A dodatkowym atutem firmy jest oferowanie innowacyjnych, najbardziej zaawansowanych technologii we wszystkich dziedzinach swojej działalności, dzięki czemu przyczynia się ona do modernizacji polskiej gospodarki.  
Rozszerzając i uzupełniając zasięg swojego działania, Siemens w Polsce współpracuje także z setkami przedsiębiorstw krajowych – produkcyjnych i usługowych, handlowych i technicznych. Szkoli ich przedstawicieli, udostępnia wiedzę i doświadczenie, realizuje wspólnie ambitne projekty. 

www.siemens.com/pl/pl/home.html

Partnerzy ogrodów

Accenture
Accenture

Accenture jest wiodącą globalną firmą świadczącą profesjonalne usługi i rozwiązania w obszarach: Strategy, Consulting, Digital, Technology i Operations. Dzięki szerokiemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy naszych ekspertów z ponad 40 branż, oferujemy usługi łączące biznes z technologią. Działamy na całym świecie – 505,000 pracowników pomaga naszym klientom z ponad 120 krajów zwiększać efektywność ich przedsiębiorstw oraz osiągnąć realną wartość dla udziałowców. Innowacyjne rozwiązania Accenture zmieniają funkcjonowanie świata oraz sposób, w jaki żyjemy. Odwiedź naszą stronę: www.accenture.com.

www.accenture.com
mBank
mBank

mBank to ikona bankowości mobilnej i jeden z największych banków w Polsce. Od lat uznawany za lidera innowacji wśród instytucji finansowych. Świadczy pełen zakres nowoczesnych usług finansowych dla klientów indywidualnych i firm – od mikroprzedsiębiorstw po największe korporacje, oraz dla instytucji publicznych i administracji. Powstał w 1986 roku jako firma BRE Bank. Pod nazwą mBank działa od listopada 2013 roku. Dziś obsługuje ponad 5 mln klientów w Polsce oraz w Czechach i na Słowacji.

www.mbank.pl
innogy
innogy

innogy Polska S.A. to firma energetyczna należąca do Grupy innogy w Polsce, sprzedająca energię elektryczną około milionowi klientów.
Spółki innogy w Polsce należą do Grupy E.ON, jednego z wiodących europejskich koncernów energetycznych. innogy działa w Polsce w obszarach sprzedaży energii elektroenergetycznej i gazowej, infrastruktury sieciowej, a także energii odnawialnej. Oferuje swoim obecnym i przyszłym klientom innowacyjne i zrównoważone portfolio produktów oraz usług. Dzięki nim klienci innogy mogą w sposób bardziej efektywny korzystać z różnych form energii i podnosić jakość swojego życia.

www.innogy.pl
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej / Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej / Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej wspiera relacje między Polakami i Niemcami. Przez 25 lat istnienia FWPN dofinansowała prawie 15 tysięcy wspólnych projektów i współtworzyła tym samym podstawy zasad porozumienia polsko-niemieckiego.

U podstaw działań FWPN leży przekonanie, że Polacy i Niemcy jako partnerzy mogą wspólne działać na rzecz nowoczesnego, otwartego i sprawiedliwego społecznie współistnienia w UE. W tym sensie oba kraje tworzą wspólnotę wartości. Wymaga ona, aby dwustronność relacji nabrała nowego wymiaru i nowej jakości, a także zawierała kontekst europejski.

Głównym zadaniem Fundacji jest wspieranie wartościowych inicjatyw polsko-niemieckich, m.in. projektów o charakterze edukacyjnym poszerzających wiedzę o Polsce i Niemczech, współpracy naukowej, a także projektów artystycznych i literackich.
Fundacja promuje również podróże studyjne, programy stypendialne, publikacje, debaty. Zarówno poprzez dotacje, jak i poprzez projekty przez nią inicjowane, FWPN pragnie inspirująco oddziaływać na relacje polsko-niemieckie.

www.fwpn.org.pl
HOCHTIEF Polska
HOCHTIEF Polska

HOCHTIEF Polska jest jedną ze spółek Grupy HOCHTIEF, która należy do największych globalnych koncernów budowlanych. Głównymi obszarami działalności Grupy są budowa projektów infrastruktury transportowej, energetycznej oraz socjalnej/miejskiej, jak również realizacja projektów w modelu PPP, w przemyśle górniczym oraz obsługa obiektów. HOCHTIEF osiągnął w 2016 roku przychody ze sprzedaży wysokości 20 mld euro. Koncern prowadzi  działalność na całym świecie, zatrudniając ok. 51 tys. pracowników. HOCHTIEF Polska specjalizuje się w budownictwie obiektów kubaturowych i infrastrukturalnych. Oferta firmy obejmuje realizację głównie obiektów biurowych, mieszkaniowych, przemysłowych, użyteczności publicznej, handlowo-rozrywkowych, jak również robót budowlanych lądowych i wodnych dla dużych projektów infrastrukturalnych, robót budowlanych w ramach realizacji instalacji termicznego przekształcania odpadów oraz projektów dla sektora energetyki zawodowej. Firma wraz z HOCHTIEF PPP Solutions oferuje udział w realizacji projektów w modelu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w sektorze infrastruktury socjalnej na rynku polskim. HOCHTIEF Polska prowadzi działalność na terenie całego kraju poprzez swoje oddziały i przedstawicielstwa w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Katowicach.

HOCHTIEF Polska jest jednym z sygnatariuszy „Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie” – inicjatywy dwunastu generalnych wykonawców, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich budowach. Zakłada ona zrealizowanie szeregu projektów wprowadzających rozwiązania systemowe z dziedziny BHP, m.in.: wspólne wzory dokumentów, model potwierdzania kwalifikacji zawodowych pracowników budowlanych czy szkolenia okresowe. Porozumienie ma propagować kulturę bezpieczeństwa, uświadamiać zagrożenia płynące z pracy na budowie i w konsekwencji eliminować ryzyko.

www.hochtief.pl
Mercedes
Mercedes

Firma Mercedes-Benz Polska powstała w 1996 r. Jest wyłącznym importerem samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych (i części zamiennych) marek Mercedes-Benz, smart, Mercedes-AMG, Mercedes-Maybach i Fuso. Od początku spółka inwestowała w sieć logistyki i dystrybucji. Powstało m.in. Europejskie Centrum Logistyczne w Ołtarzewie, zaopatrujące w części zamienne nie tylko Polskę, ale także Ukrainę, Białoruś i Republiki Bałtyckie. Profesjonalna sieć sprzedaży i serwisu to ponad 50 punktów dealerskich i stacji obsługi na terenie całego kraju, w tym dwa salony firmowe: w Warszawie i Sosnowcu (wg International Service Check jeden z dwóch najlepszych serwisów wszystkich marek w Europie).

Mercedes-Benz Polska zatrudnia ponad 250 osób w trzech lokalizacjach: w Warszawie, w siedzibie spółki przy ul. Gottlieba Daimlera, w Europejskim Centrum Logistycznym w Ołtarzewie k/Warszawy oraz w TruckStore w Nadarzynie. Od ponad 20 lat firma jest zaangażowana społecznie, współpracowała m.in. z PAH, ośrodkiem GOPR i WOŚP. Działała czynnie na rzecz podniesienia kwalifikacji młodej kadry technicznej tworząc „Klasy Patronackie Mercedes-Benz” w technikach samochodowych.

Od 2000 r. współpracuje z GRSP. Jest też członkiem-założycielem Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego”.

Od ponad 20 lat spółka Mercedes-Benz Polska rozwija się konsekwentnie zwiększając obroty, sprzedaż oraz rozwijając i modernizując sieć dilerską. W roku 2016 firma odnotowała obroty w wysokości 5 137 mln PLN i sprzedała łącznie 22 404 pojazdy (12 019 samochodów osobowych, 6 543 samochody dostawcze, 3 842 samochody ciężarowe). Przełożyło się to na ponad 37% wzrost w porównaniu do roku 2015 (3 744 mln PLN).

www.mercedes-benz.pl
T-Mobile
T-Mobile

T-Mobile Polska jest jednym z największych operatorów komórkowych w Polsce, obsługując ponad 10,6 mln klientów. Świadczy pełen zakres usług telekomunikacyjnych dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Dzięki integracji z GTS Poland w 2015 r., T-Mobile Polska stał się operatorem zintegrowanym i w ramach swojego portfolio, oprócz usług mobilnych i stacjonarnych, może oferować także pełen pakiet usług ICT. Klienci T-Mobile mają także możliwość korzystania z pełnej palety usług finansowych w ramach T-Mobile Usługi Bankowe – najbardziej zaawansowanego i innowacyjnego przykładu synergii banku i telekomu.

www.t-mobile.pl

Przyjaciele ogrodów

Polska Press Grupa
Polska Press Grupa

Polska Press Grupa jest jedną z największych grup mediowych w Polsce i kluczowym graczem na rynku wydawniczym, internetowym i poligraficznym. W portfolio spółki znajdują się dzienniki regionalne – 20 tytułów, tygodniki lokalne – blisko 150 tytułów, miejskie dzienniki bezpłatne, tv guidy, magazyny motoryzacyjne, biznesowe, historyczne, serwisy informacyjne, serwisy tematyczne, hobbystyczne oraz portal ogłoszeniowy Gratka.pl. Prasa i produkty internetowe Polska Press Grupy obejmują swoim zasięgiem całe terytorium Polski. Spółka zajmuje 12. miejsce w polskim Internecie z 16 mln użytkowników i zasięgiem 59% (Gemius/ PBI, 07.2018). Serwisy internetowe Grupy są liderem w dwóch kategoriach: Informacje i Publicystyka oraz Informacje Lokalne i Regionalne. Sieć 6 drukarni świadczy usługi poligraficzne na najwyższym poziomie. Firma zatrudnia ok. 3 000 pracowników.

polskapress.pl/pl
Rosco Polska sp. z o.o.
Rosco Polska sp. z o.o.

Rosco Polska sp. z o.o. rozpoczęła działalność na rynku europejskim w 1994 roku. W pierwszych latach działalności głównym jej przedmiotem była kompleksowa obsługa w zakresie dostaw i montażu urządzeń i konstrukcji stalowych. 

Obecnie Rosco Polska jest spółką holdingową, zawiadującą grupą spółek na całym świecie, funkcjonujących w różnych obszarach działalności:

Konstrukcje Stalowe i Urządzenia
Rosco Steel Sp. z o.o. (Rzeszów)
Rosco Eko-Tech Sp. z o.o.  (Kraków)
Rosco HmbH (Erkner bei Berlin)

IT
Agreemount Sp. z o.o. (Kraków)
Organizacja wydarzeń i koncertów
Art&Gifts Sp. z o.o.  (Kraków)
Produkcja filmowa
R&D Company (Berlin)
Finanse i doradztwo podatkowe
Rosco Tax Sp. z o.o. (Kraków)
Sport
Rosco Fitness Sp. z o.o. (Kraków)
Rosco Polska poza zarządzaniem Spółkami-córkami szczególnie angażuje się w działalność kulturalną, medialną oraz multimedialną, czego wyrazem jest otrzymana srebrna statuetka w konkursie o tytuł „Mecenas Kultury Krakowa Roku 2010”, a także nominacja do tytułu „Mecenas Kultury Krakowa roku 2016”.

www.rosco.pl
Zeitgeist Asset Management
Zeitgeist Asset Management

Zeitgeist Asset Management, jest deweloperem i zarządcą nieruchomości dla inwestorów prywatnych i instytucjonalnych w Niemczech i Europie Środkowo-Wschodniej. Firma koncentruje się na nabywaniu, rozwijaniu, finansowaniu oraz zarządzaniu nieruchomościami dla inwestorów. Zeitgeist został założony w 2014r. Firma zainwestowała 251 mil EUR w inwestycje, zarządza aktywami o wartości 515 mln EUR oraz powierzchnią 462 920 m2 gruntów i 338 878 m2 powierzchni najmu.”

www.zeitgeist.re
Deutsche Bank Polska S.A.
Deutsche Bank Polska S.A.

Deutsche Bank Polska S.A. jest członkiem Grupy Deutsche Bank, jednej z największych instytucji finansowych na świecie. Deutsche Bank stawia na najwyższy standard bezpośredniej obsługi w obszarze bankowości korporacyjnej. Bank doradza polskim i zagranicznym korporacjom i instytucjom finansowym w zakresie profesjonalnych rozwiązań finansowych odpowiadających najwyższym, światowym standardom. Przynależność do globalnej Grupy Deutsche Bank, szerokie doświadczenie, siła finansowa oraz innowacyjne rozwiązania stanowią o unikalności produktów i usług oferowanych przez Deutsche Bank Polska. Bank specjalizuje się w zarządzaniu powierzonymi aktywami, przepływami finansowymi holdingów i realizuje złożone procesy rozliczeń w wymiarze lokalnym oraz na poziomie międzynarodowym. Wysoka jakość i trafność analiz oraz szeroka i elastyczna oferta produktów „szytych na miarę” pozwala skutecznie wspierać potrzeby najbardziej wymagających Klientów.

Bank obsługuje również Posiadaczy walutowych kredytów i pożyczek zabezpieczonych hipotecznie, zaciągniętych przed połączeniem wydzielonej części detalicznej Deutsche Bank Polska z Santander Bank Polska, które nastąpiło w listopadzie 2018 roku.

Właścicielem Deutsche Bank Polska S.A. jest Deutsche Bank AG, jeden z wiodących banków międzynarodowych, którego doświadczenia w dziedzinie usług finansowych sięgają 1870 roku. To największy bank rozliczeniowy strefy euro i jeden z kluczowych globalnych graczy w obszarze obsługi handlu zagranicznego i rozliczeń, a także międzynarodowy lider w zakresie wymiany walut.

Na rynku polskim Grupa Deutsche Bank prowadzi działalność od 1990 roku. Jako Deutsche Bank Polska funkcjonuje od października 1995 roku. W ramach Bankowości dla Klientów korporacyjnych bank obsługuje największe polskie i zagraniczne firmy, koncerny międzynarodowe, instytucje finansowe oraz sektor publiczny, rozwijając Bankowość Inwestycyjną i Korporacyjną w Polsce, w tym Globalną Bankowość Transakcyjną.

www.deutschebank.pl
Fundacja im. Heinricha Bölla
Fundacja im. Heinricha Bölla

Fundacja im. Heinricha Bölla to niemiecka fundacja zielonej polityki, która działa w ponad 60 krajach poprzez 32 biura zagraniczne na rzecz zrównoważonego rozwoju, demokracji płci i międzykulturowego porozumienia. 

Przedstawicielstwo w Warszawie prowadzi projekty w obszarach Energia & Klimat, Demokracja & Prawa Człowieka, Europa & Sprawy Międzynarodowe oraz Europejska Polityka Rolna.

Celem Fundacji jest wzmacnianie demokracji i praw człowieka, zwiększanie partycypacji obywatelskiej oraz promowanie długofalowej, zrównoważonej modernizacji społeczno-ekonomicznej w oparciu o trwały i sprawiedliwy rozwój oraz czyste środowisko. Osią łączącą wszystkie działania są wspólne europejskie wartości.

Fundacja im. Heinricha Bölla, ul. Żurawia 45, 00-680 Warszawa

pl.boell.org/pl
PwC
PwC

PwC jest wiodącą globalną organizacją świadczącą profesjonalne usługi doradcze. Naszym celem jest budowanie zaufania wśród społeczeństwa i rozwiązywanie istotnych problemów. Korzystając z wiedzy i kwalifikacji ponad 236 tysięcy pracowników w 158 krajach, dostarczamy naszym klientom najwyższą jakość w zakresie audytu, doradztwa biznesowego oraz doradztwa podatkowego i prawnego.

W Polsce PwC zatrudnia zespół ponad 4500 specjalistów i kadry wspierającej w dziewięciu miastach: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu i Warszawie. Nasza oferta jest kierowana do firm działających we wszystkich sektorach gospodarki – zarówno do największych koncernów, jak i lokalnych przedsiębiorstw rodzinnych.

Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie. W roku 2005 PwC założyła Fundację „Podaruj siebie”, w której działania aktywnie angażują się nasi pracownicy.
Promujemy zachowania i postawy proekologiczne i prospołeczne, podejmujemy działania w zakresie wyrównywania szans w środowisku pracy, przestrzegamy zasad etyki i przejrzystości działań biznesowych. Współdziałamy z organizacjami biznesowymi, angażując się w działalność mającą na celu promowanie przedsiębiorczości. Doradzamy również pro bono inicjatywom społecznym, za co zostaliśmy wyróżnieni nagrodą im. Jacka Kuronia.
Ponadto w 2015 roku PwC zajęło 1. miejsce w kategorii „Prospołeczna firma audytorska”.

www.pwc.pl/
Kuehne + Nagel
Kuehne + Nagel

Kuehne + Nagel oferuje dedykowane rozwiązania w zakresie międzynarodowej i krajowej spedycji lotniczej, morskiej, drogowej, kolejowej oraz logistyki kontraktowej i zintegrowanej. Dzięki globalnej sieci połączeń oraz zintegrowanym informatycznym rozwiązaniom logistycznym zapewniamy profesjonalną obsługę Państwa towarów - niezależnie od tego, czy ładunek wymaga niezwłocznego transportu, kontroli temperatury przewozu czy indywidualnego zaprojektowania łańcucha dostaw.

pl.kuehne-nagel.com/pl_pl
Boehringer Ingelheim
Boehringer Ingelheim

Boehringer Ingelheim jest międzynarodową firmą farmaceutyczną, działającą w oparciu o badania nad innowacjami oraz szanującą różnorodność kulturową i społeczną.

www.boehringer-ingelheim.pl
AGS Warsaw
AGS Warsaw

Grupa AGS ze 140 przedstawicielstwami w 94 krajach plasuje się wśród najlepszych przedsiębiorstw światowego rynku usług w dziedzinie:
- przeprowadzek międzynarodowych

- usług relokacyjnych

- usług logistycznych, archiwizacji i przechowywania dokumentów

Przeprowadzka do większego mieszkania, zamieszkanie w innym kraju czy służbowy wyjazd do pracy za granicę - AGS WARSAW zapewni sprawny i bezstresowy przebieg wiążących się z nimi czynności.

Z naszych długoletnich doświadczeń w przeprowadzkach lokalnych, krajowych i międzynarodowych, czy to prywatnych czy służbowych, korzystają zarówno klienci indywidualni jak i pary czy rodziny.

Oferujemy:

Całościowe pakiety  usług związanych z przeprowadzką i relokacją, od bezpłatnego oszacowania objętości mienia, poprzez pakowanie i załadunek, aż po dostawę do miejsca przeznaczenia.

Zakres usług definiowany indywidualnie dla danej przeprowadzki lub relokacji.

Wysokiej jakości materiały opakowaniowe chroniące mienie przed uszkodzeniami.

Szybki i bezpieczny transport na miejsce przeznaczenia.

Indywidualną opiekę stałego konsultanta ze strony AGS.

Pomoc dla rodzin ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci.

Kompleksową obsługę procedur celnych eksportowych i importowych przy przeprowadzkach międzynarodowych oraz zagranicznych pobytach służbowych.

Multimodalne rozwiązania relokacyjne umożliwiające szybką aklimatyzację.

Krótko lub długoterminowe przechowywanie mienia wszelkiego rodzaju.

Bezpłatne szacowanie objętości mienia oraz opracowywanie ofert na przeprowadzki międzynarodowe prywatne i służbowe w każdym miejscu na świecie.

Śledzenie przesyłki online 24 h/7 dni w tygodniu.

www.agsmovers.com/branches/europe/poland/warszawa
Bayer Sp. z o.o.
Bayer Sp. z o.o.

Bayer jest światowej klasy innowacyjną spółką o ponad 150-letniej historii, działającą w sektorze Life Sciences. Nasze innowacyjne produkty pozwalają nam odpowiadać na najbardziej palące wyzwania, jakie stawiają nam czasy, w których żyjemy. Rosnąca populacja i starzejące się społeczeństwo potrzebuje jeszcze lepszej opieki medycznej i odpowiednich dostaw żywności. Bayer poprawia jakość życia ludzi poprzez zapobieganie, łagodzenie i leczenie chorób. Pomagamy zapewnić bezpieczne, wysokiej jakości produkty spożywcze, pasze oraz surowce roślinne.

www.bayer.com.pl
DB Cargo Polska S.A.
DB Cargo Polska S.A.

DB Cargo Polska S.A. jest częścią wiodącego towarowego przewoźnika kolejowego w Europie DB Cargo AG, łączącego spółki kolejowych przewozów towarowych, należące do Deutsche Bahn – jednej z największych grup logistycznych na świecie. DB Cargo jest obecna niemal na wszystkich krajowych rynkach europejskich, od Hiszpanii po Rosję, od Szwecji po Włochy oraz od 2013 roku, również w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. DB Cargo Polska S.A. powstała w 2009 roku w wyniku przejęcia i połączenia małych oraz średnich firm, głównie z sektora usług przewozu węgla. Wizją Spółki jest bycie dostawcą premium towarowych przewozów kolejowych w Polsce w ramach silnej europejskiej sieci DB Cargo AG. Oznacza to dostarczanie usług wysokiej jakości, rentowny wzrost, atrakcyjne środowisko pracy oraz ochronę środowiska naturalnego. Sieć i wydajność – to dwa hasła, które w DB Cargo Polska S.A. stanowią siłę napędową dla konsekwentnego wzmacniania pozycji. Firma w ostatnich latach znacząco wzmocniła swoją pozycję na krajowym rynku transportów kolejowych. Wykorzystując swoje położenie geograficzne oraz zaplecze w postaci jednej z największych sieci logistycznych w Europie, DB Cargo Polska S.A. tworzy rdzeń dla przewozów w Europie Wschodniej i wzmacnia rolę Polski jako bramy na wschód Europy.

pl.dbcargo.com/rail-polska-pl/start.html
E.ON
E.ON

Koncern E.ON to jeden z najważniejszych i największych europejskich podmiotów w branży energetycznej. Działalność koncernu polega na wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych, dystrybucji energii, ciepła i gazu do odbiorców w Europy Zachodniej i Środkowej, Wielkiej Brytanii, Skandynawii oraz USA. W Polsce już od ponad 10 lat działa, współpracując z wieloma gminami przy rozwijaniu lokalnej branży energetycznej spółka E.ON edis energia - utworzona w 2004 roku jako spółka zależna E.DIS AG z siedzibą w Fürstenwalde niedaleko Berlina. Obie firmy należą do koncernu E.ON.

Działalność koncernu E.ON w Polsce nastawiona jest na długotrwałą i stabilną współpracę z partnerami biznesowymi i samorządowymi, z którymi dzieli się wieloletnim doświadczeniem w branży dystrybucji energii cieplnej i elektrycznej, jak również gazu ziemnego. E.ON edis energia poprzez m.in. swoje regionalne centra w Opolu – Energetykę Cieplną Opolszczyzny oraz w Szczecinie – Szczecińską Energetykę Cieplną współpracuje z samorządami, władzami centralnymi i regionalnymi oraz świadczy usługi doradcze w zakresie rynku energetycznego.

E.ON w Polsce jest również istotnym inwestorem w energetyce odnawialnej i posiada farmy wiatrowe na terenie województw Zachodniopomorskiego, Wielkopolskiego i Pomorskiego.

www.eon.com/en.html
ECE Projektmanagement Polska Sp. z o. o.
ECE Projektmanagement Polska Sp. z o. o.

/tekst pojawi się wkrótce/

www.ece.com/pl
GfK
GfK

Instytut GfK Polonia jest powstałym w roku 1990 polskim oddziałem międzynarodowego holdingu badawczego GfK, który został założony w 1934 roku na uniwersytecie w Norymberdze przez stowarzyszenie GfK Verein, które od początku swojego istnienia zajmuje się prowadzeniem i promocją badań rynkowych. Obecnie 120 biur GfK działa w ponad 100 krajach, na wszystkich kontynentach, zatrudniając ponad 13 000 specjalistów. Jest ośrodkiem badawczym dostarczającym dane dotyczące rynków dóbr konsumpcyjnych, business to business i usług. Za ich pomocą firmy działające na tych rynkach poznają zwyczaje, zachowania i preferencje konsumentów. Prowadzi wszystkie rodzaje badań marketingowych i sondaży opinii publicznej, wykorzystując przy tym całe zaplecze intelektualne i metodologiczne GfK. W swojej działalności badawczej przestrzega najwyższych standardów oraz kieruje się zasadami etyki sformułowanymi i zawartymi w kodeksie ESOMAR – The World Association of Research Professionals. Jest członkiem założycielem Programu Kontroli Jakości Pracy Ankieterów (PKJPA). GfK Polonia stale poszerza swą ofertę przez wprowadzanie nowych oraz modyfikowanie dotychczasowych metod badawczych, oferuje kompletny zestaw narzędzi badawczych pozwalający na zbadanie produktu lub usługi na każdym etapie cyklu ich rynkowego życia.

www.gfk.com/pl
REMONDIS
REMONDIS

Grupa REMONDIS jest liderem branży usług komunalnych w Polsce. Działa w zakresie odbioru i bezpiecznego zagospodarowania różnego rodzaju odpadów, organizuje selektywną zbiórkę surowców, zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, zajmuje się produkcją paliw alternatywnych oraz gospodarką wodno-ściekową. W trakcie 25-letniego rozwoju REMONDIS w Polsce firma stworzyła ponad 2200 miejsc pracy, zainwestowała w wiele instalacji zagospodarowujących odpady na terenie całego kraju oraz sukcesywnie inwestuje w innowacyjne rozwiązania. REMONDIS posiada obecnie oddziały w 47 miastach na terenie całego kraju.

Koncern REMONDIS: -> świadczy usługi dla ponad 30 milionów mieszkańców w 33 krajach świata -> dysponuje siecią 800 własnych instalacji -> zatrudnia ok. 32.000 pracowników -> zbiera, przetwarza i sprzedaje blisko 30 milionów ton surowców rocznie

www.remondis.pl
Robert Bosch Sp. z o.o.
Robert Bosch Sp. z o.o.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992 i jest reprezentowana przez 4 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o., BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w 5 lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. W 2016 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,04 mld złotych i zatrudniała ok. 5 140 pracowników (na dzień 31.12.2016). Od roku 2014 Bosch corocznie otrzymuje tytuł TOP Employers Polska dla najlepszych pracodawców w kraju.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 390 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2016). W 2016 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 73,1 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowania i usług, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 59 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 120 ośrodkach R&D na całym świecie.

www.bosch.pl
STIHL
STIHL

Swoją pierwszą pilarkę założyciel firmy Andreas Stihl skonstruował w roku 1926. Jego motto  „ułatwić ludziom pracę w naturze i z naturą” ma także dzisiaj ogromne znacznie. 90 lat tradycji sprawiło, że STIHL jest synonimem doskonałej techniki, jakości wykonania oraz sprawnego serwisu.

Od momentu powstania przedsiębiorstwo rozwinęło się od zakładu jednoosobowego do światowego producenta urządzeń spalinowych, elektrycznych oraz akumulatorowych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, nowoczesnym technologiom oraz precyzyjnemu wykonaniu powstała szeroka, ciągle rozwijana paleta produktów do kształtowania oraz pielęgnacji zieleni zarówno przez profesjonalistów, jak i użytkowników prywatnych.

STIHL jest światowym liderem na rynku spalinowych pilarek łańcuchowych. Od 1971 roku STIHL to najczęściej kupowana marka pilarek, a wydajne urządzenia akumulatorowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem i uznaniem klientów.

Produkty marki STIHL pomagają ludziom w wykonywaniu ich pracy w ponad 160 krajach na całym świecie. Najwyższa jakość produktów i usług serwisowych ma na celu maksymalne zaspokojenie oczekiwań i potrzeb klientów. Jako firma rodzinna STIHL ponosi szczególną odpowiedzialność za ludzi i środowisko, za bezpieczeństwo pracy i za produkt.

Celem STIHL jest umocnienie na rynkach światowych wiodącej pozycji w branży poprzez utrzymywanie najwyższych standardów jakości oraz innowacyjność, a w konsekwencji spełnianie w maksymalnym stopniu oczekiwań klientów.

www.stihl.pl
STRABAG
STRABAG

STRABAG jest częścią europejskiego koncernu budowlanego, lidera w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym. STRABAG jest obecny na polskim rynku budowlanym od 30 lat i realizuje najbardziej prestiżowe i zaawansowane technologicznie  inwestycje w segmentach budownictwa ogólnego, inżynieryjnego i infrastrukturalnego. Jako generalny wykonawca oferuje swoje usługi w zakresie infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, hydrotechnicznego, energetycznego, przemysłowego i ochrony środowiska. Kompleksowa oferta STRABAG obejmuje także roboty modernizacyjne i utrzymaniowe sieci dróg krajowych i lokalnych. W obszarze budownictwa ogólnego STRABAG realizuje centra usługowo-handlowe, budynki użyteczności publicznej, hale magazynowe, centra logistyczne, osiedla mieszkaniowe oraz obiekty przemysłowe. Spółka zajmuje się również modernizacją i konserwacją obiektów zabytkowych. Laboratoria należące do koncernu czuwają nad utrzymaniem najwyższych standardów jakości, prowadząc prace badawcze i wdrażając innowacyjne technologie. STRABAG posiada rozwiniętą sieć wytwórni mieszanek asfaltowych, własne wytwórnie betonu oraz własne kopalnie kruszyw. Dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą specjalistów i najnowszej generacji parkiem maszynowym. Wysoki udział kapitału własnego powoduje, że firma jest stabilnym partnerem dla inwestorów.
W Polsce STRABAG zatrudnia ponad 4,5 tys. osób.

www.strabag.pl
Veolia
Veolia

Veolia Energia Warszawa zarządza największą w Unii Europejskiej siecią ciepłowniczą dostarczającą ciepło systemowe i ciepłą wodę do 80% budynków w Warszawie. Spółka, realizując założenia polityki zrównoważonego rozwoju Grupy, tworzy i wdraża innowacyjne i pionierskie dla branży ciepłowniczej rozwiązania efektywne energetycznie, optymalne dla środowiska i społeczności lokalnych. Czuwa nad bezpieczeństwem i pewnością dostaw ciepła, dbając o właściwe funkcjonowanie prawie 1800 km stołecznej sieci ciepłowniczej i tysięcy węzłów cieplnych.

www.energiadlawarszawy.pl
Partnerzy indywidualni

mecenasi ogrodów

Anna und Markus Baltzer
Małgorzata Bojańczyk z rodziną
Anna Chojnacka
Familie Jäger Linn, Warschau/Washington D.C.
Sebastian und Fabian Kern
Lions Clubs International - Kluby Lions z Warszawy
Fried-Hansel Nielsen
Dr. Bodo Nolte, Mitarbeiter der Deutschen Botschaft in Warschau
Als Zeichen der Freundschaft - Fam. Ordon
Jolanta Pietrykowski, Neuss
Iwona i/und Matthias Renz
Stefan und Kola
Holger Stoltenberg-Lerche
Hermann Graf von Pückler und Elke Gräfin von Pückler, Schloß Branitz
Małgorzata Ławrowska und Dr. Johannes von Thadden
Till Warwas
YPIN
Mariola Zmijewski, Meerbusch & Olaf Stoltenberg-Lerche, Neuss
Ewa i Hanna Żarnowieckie
Olga Żmijewska, Idzbark
Kościół Ewangelicko-Augsburski (Luterański) w Polsce
Evangelische Kirche in Hessen und Nassau
Evangelische Kirche von Westfalen
Garden Club of Bavaria

Partnerzy ogrodów

Ulla Anton, Deutschsprachige Katholische Gemeinde In Warschau
Aleksandra Baranowska, Kunsthändlerin
Anna i Stefan Bielau
Jennifer Billowie
Jana und Jan Moritz Bogdanovic
Aleksandra Bogiel
Jens Boysen
Hubert i Barbara Brejtfus
Markus Burger und Jan von Klewitz
Barbara Czechmeszyńska-Skowron, Fundacja Pokolenia Pokoleniom
Dürr Poland Sp. z o.o.
Klaus Eichkorn
Renata i Willy Elbert
Karl-Martin und Ella Everding, Fachberater / Koordinator
Hannah Floto
Marta i Piotr Franciszkowscy
Joachim Franke, Pensionär, Vizepräsident Rotary Club Warszawa Goethe und Mitglied des rotarischen Länderausschusses PL-DE
Klara und Caspar Frantz
Jean P. und Justina Froehly, ODIHR
Stefan Gerschewski, Warschau
Dr. Brigitte Grunwald
Janika Hanz
Carolin und Friedrich Heupel, Warschau
Claus Hoelk, Wanzleben
Familie Friedrich und Barbara Hoelk, Neuwittenbek/Vancouver
Hanna Jakob, Fundacja Pokolenia-Pokoleniom
Klaus Böde und Gloria Jiménez
dr Magdalena Kardach, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Dr. Beate Kennedy, Wilhelm Lehmann-Gesellschaft e.V.
Gerd Kieckbusch, Buchhandlung am Gänsemarkt, Eckernförde
Dr. Claudia Knabel, DAAD
Michael Leiserowitz, Museumsführer in Polin / Przewodnik po Polin
Prof. Dr. Ruth Leiserowitz, DHI / Niemiecki Instytut Historyczny
Ewa Łabno-Falęcka, Head of Corporate Communication and External Affairs, Mercedes-Benz Polska
prof. dr hab. Marta Miączyńska, kierownik Pracowni Biologii Komórki, Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej
Mira, Rafał und Pumba
Agnieszka und Bernhard Morawietz
Bernd Müller, Paris / Warschau
Niels-Uwe Nielsen, Adelsheim / Heidelberg
Cornelius Ochmann
Marek Oszczyk
Agnieszka Ozubko
Małgorzata und Gerd Peters
PPH HENMAR Sp.j. H.M.M. Stawowy, ul. Przemysłowa 5, 63-720 Koźmin Wielkopolski
Helga Riedel
Anna Rotter
Jurij M. Sadowski, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich
Ralf und Angelika Schmitt-Raiser
Andrzej Skowron, Architekt Krajobrazu, Fundacja Pokolenia Pokoleniom
Anna Irena Sowińska-Szejba, DAAD
Joanna Staniulis
Friederike Steglich, Deutsche Botschaft in Warschau
Magdalena Szczepańska
Małgorzata Sznydel, Ludwig van Beethoven Association
Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Toruniu
Jan von Kleiwitz
Anna Warakomska
Dr. Piotr Wojciechowski
Elżbieta Wydrzyńska-Głowacka
Marta Zawilska-Florczuk
Nicolaus Graf und Caroline Gräfin zu Reventlow, Gut Eckhof
Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego
Wicher Kobyłka

Przyjaciele ogrodów

John Armstrong
Iwona Bigos
Philipp Bittner
Jan Calak
Joanna Czudec
Jan Daab
Darczyńca anonimowy
Kazimierz Fordon
Erhard Gasda
Władysław Grabowski
Ewa Krystyna Hełka, Lions Club Warszawa, Arka
Joanna Janecka, Ambasada Niemiec w Warszawie
Karol Janoś
Joanna Jones
Winfried Jung
Monika Kalata, Szkoła Podstawowa nr 46
Jacek Koziaczy, Creditreform Polska
Dorota Kozińska
Grazyna Kuzma
Alexander Mirkens
Katarzyna Olesiejuk
Magda Przedmojska
Liane Rybczyk
Lena i Mirosław Sikora
Anna Sprung, SPC House of Media
Esther Sternkopf
dr hab., profesor SGGW Aleksander Strasburger
Krzysztof Ślusarz Kawałek Świata - Media
Ewa Urbańska
Aleksandra Żurek

Kontakt

ROBERT VON RIMSCHA

Kierownik Wydziału Kultury

Ambasada Niemiec w Warszawie

ul. Jazdów 12, 00-467 Warszawa

Tel.: +48 22 584 17 60
ku-1@wars.auswaertiges-amt.de

Magdalena Przedmojska

Biuro organizacyjne w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa

Tel.: + 48 22 338 62 73

ogrody@fwpn.org.pl

Nasze konta bankowe
Wesprzyj nas

Darowizny w PLN

IBAN: PL 16 1140 1010 0000 5307 9800 1006
Właściciel konta: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Darowizny w EUR

IBAN: PL 43 1140 1010 0000 5307 9800 1005
Właściciel konta: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

mBank SA SWIFT: BREXPLPW

Tytułem: Darowizna dla FWPN na projekt „Ogrody Polsko-Niemieckie” nr 59/2017/MP
Po dokonaniu przelewu prosimy wysłać mail z informacją o darowiźnie i Państwa danymi kontaktowymi na: ogrody@fwpn.org.pl.