Wesprzyj nas PL / DE Menu

Zima: Newsletter Ogrodów Polsko Niemieckich nr 2

Rewitalizacja

Polsko-Niemiecka Fala stanie w Ogrodach wiosną 2021. Ławka będzie miała długość 10 metrów, będzie wyposażona w matę do huśtania, skad można będzie patrzeć na Jeziorko Kamionkowskie, oraz miejsca do siedzenia. Polsko-Niemiecka Fala jest finansowana ze środków ministerstwa spraw zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.

Również na początku kolejnego roku zamierzamy spojrzeć z perspektywy na to, czego udało się dokonać do tej pory – i zastanowić się, jakie będą następne elementy rewitalizacji.

Wydarzenia 2020

·       26 września 2020 r., jeszcze przed drugą falą pandemii, Mecenasi zasadzili swoje drzewa patronackie w Ogrodach Polsko-Niemieckich. Pięć nowych drzew zostało objętych patronatami znamienitych Darczyńców prywatnych: dwa jarząby na wejściu od ul.  Międzynarodowej (państwo Baltzerowie oraz pani Małgorzata Bojańczyk z rodziną), jabłoń ozdobna oraz wiśnia piłkowana przy Ogrodzie do Nieba (panie Anna Chojnacka oraz Jolanta Pietrykowski, Neuss). Dodatkowo Mecenat nad modrzewiem europejskim zasadzonym we wcześniejszym etapie rewitalizacji przy Al. Zielenieckiej objęły panie Ewa i Hanna Żarnowieckie. Modrzew został podlany przez Mecenaski.

·       Tego samego dnia zdołaliśmy zrealizować wolontariat w Ogrodach. Niezmiennie byli Państwo z nami – tym razem w reżimie sanitarnym.

·       Do listopada zrealizowaliśmy wspaniały cykl Akademii Ekologicznej dla dzieci, warsztaty zero waste, nauczyliśmy się budowy domków dla pszczół, sadzenia łąki i nanołączki, wzięliśmy udział w dobroczynnej kąpieli leśnej Shinrin Yoku – łącznie w 2020 roku zaproponowaliśmy Państwu 16 warsztatów w nowej formule online!

·       18.11.2020 zaproponowaliśmy webinar z doświadczeniami fizycznymi pt. „Dlaczego woda pitna jest tak cenna?”. W spotkaniu udział wzięło 46 osób. Partnerami wydarzenia były Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Baylab – multimedialny salon popularno-naukowy firmy Bayer oraz Ambasada Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie.

Najbliższe wydarzenia

·       Zgodnie z Państwa sugestią chcemy zaproponować zimą dwa „spacery” botaniczne, które będą koncentrować się na roślinach Ogrodów.

·       W najbliższym czasie zaprezentujemy Państwu dwa filmy o Ogrodach: jeden realizowany jest w ramach projektu „Klima(t) 2.0: Ogród digitalny” przez biuro COQUI MALACHOWSKA COQUI, drugi – we współpracy FWPN i nowego Przyjaciela Ogrodów, Fundacji im. Heinricha Bölla – będzie podsumowywał pierwsze lata projektu ogrodowego.

Życzymy Państwu spokojnych, pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia i dobrego Nowego Roku. Cieszymy się już na współpracę w 2021 roku! Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać ponownie wiosną 2021 r. w Ogrodach Polsko-Niemieckich.

Kontakt:
www.ogrody-polsko-niemieckie.pl
www.facebook.com/OgrodyGaerten
Tel.: + 48 22 338 62 73
ogrody@fwpn.org.pl

Niezmiennie zachęcamy do wsparcia nas poprzez:
- dokonanie Darowizny na Ogrody
- zostawienie pozytywnej recenzji na naszym FB

Kontakt

ROBERT VON RIMSCHA

Kierownik Wydziału Kultury

Ambasada Niemiec w Warszawie

ul. Jazdów 12, 00-467 Warszawa

Tel.: +48 22 584 17 60
ku-1@wars.auswaertiges-amt.de

Magdalena Przedmojska

Biuro organizacyjne w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa

Tel.: + 48 22 338 62 73

ogrody@fwpn.org.pl

Nasze konta bankowe
Wesprzyj nas

Darowizny w PLN

IBAN: PL 16 1140 1010 0000 5307 9800 1006
Właściciel konta: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Darowizny w EUR

IBAN: PL 43 1140 1010 0000 5307 9800 1005
Właściciel konta: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

mBank SA SWIFT: BREXPLPW

Tytułem: Darowizna dla FWPN na projekt „Ogrody Polsko-Niemieckie” nr 59/2017/MP
Po dokonaniu przelewu prosimy wysłać mail z informacją o darowiźnie i Państwa danymi kontaktowymi na: ogrody@fwpn.org.pl.