Wesprzyj nas PL / DE Menu

List informacyjny nr 5: Zakończono pierwsze nasadzenia w Ogrodach Polsko-Niemieckich

Sponsorzy i Darczyńcy dużo pracowali w tym roku w Ogrodach Polsko-Niemieckich. W maju 2017 grabiliśmy trawniki i sprzątaliśmy wspólną powierzchnię, w lipcu partnerzy zebrali się tu na ostatnie sprzątanie i prace pielęgnacyjne przed wakacjami, natomiast 18 listopada – na sadzenie tysiąca pięciuset cebul przebiśniegów i cebulic. Po raz pierwszy w wolontariacie udział wzięły dzieci – łącznie pracowało ponad 30 osób. W wolontariacie udział wzięli Mecenasi Ogrodów – firmy Siemens i PepsiCo, Partnerzy Ogrodów firmy HOCHTIEF Polska i T-Mobile Polska oraz Przyjaciele Ogrodów – firmy GfK Polonia, PwC, Robert Bosch Sp. z o.o. oraz przedstawiciele Ambasady Niemiec w Warszawie i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. 

Pod koniec listopada udało nam się zakończyć pierwsze nasadzenia. Będziemy kontynuować pracę wiosną, aby zakończyć pierwszy etap rewitalizacji. Wysoki żywopłot z grabów otacza Ogrody, rododendrony i byliny zabarwią go na kolorowo. Widoku dopełnią kwiaty zasadzone przez wolontariuszy w Ogrodach.

Oficjalne otwarcie Ogrodów planujemy na wiosnę 2018 roku. Podczas tego wydarzenia, którego termin ustalimy z Państwem z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym, znamienici Mecenasi, którzy wsparli Ogrody kwotą ponad 2000 PLN, umieszczą na drzewach informacji o sponsorowaniu danego drzewa. Będzie nam ponadto bardzo miło, jeśli zdecydują się Państwo przesłać informacje o tym polsko-niemieckim projekcie dalej do osób nim zainteresowanych.

8 grudnia Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Ambasadą Niemiec w Warszawie oraz Teatrem Powszechnym zrealizują warsztat dotyczący możliwości utworzenia w tym miejscu ogrodu społecznościowego (prowadzenie: autorka projektu rewitalizacji Izabela Małachowska-Coqui) oraz aspektów przyrodniczych Jeziorka Kamionkowskiego (prowadzenie: dr Andrzej Kołodziejczyk, Uniwersytet Warszawski).

Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronach: www.ogrody-polsko-niemieckie.pl oraz www.facebook.com/OgrodyGaerten/.

Kontakt

SILJA WAIBEL

Kierownik Wydziału Kultury

Ambasada Niemiec w Warszawie

ul. Jazdów 12, 00-467 Warszawa

Tel.: +48 22 584 17 60
silja.waibel@diplo.de

Magdalena Przedmojska

Biuro organizacyjne w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa

Tel.: + 48 22 338 62 73

ogrody@fwpn.org.pl

Nasze konta bankowe
Wesprzyj nas

Darowizny w PLN

IBAN: PL 16 1140 1010 0000 5307 9800 1006
Właściciel konta: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Darowizny w EUR

IBAN: PL 43 1140 1010 0000 5307 9800 1005
Właściciel konta: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

mBank SA SWIFT: BREXPLPW

Tytułem: Darowizna dla FWPN na projekt „Ogrody Polsko-Niemieckie” nr 59/2017/MP
Po dokonaniu przelewu prosimy wysłać mail z informacją o darowiźnie i Państwa danymi kontaktowymi na: ogrody@fwpn.org.pl.