Wesprzyj nas PL / DE Menu

Inicjatywa „Ogrody Polsko-Niemieckie“ w Parku Skaryszewskim, Warszawa

Ambasador Rolf Nikel przedstawił wczoraj inicjatywę „Ogrody Polsko-Niemieckie” w Parku Skaryszewskim w Warszawie. Wspólnie z władzami miasta stołecznego Warszawy ma być rewitalizowana część parku Skaryszewskiego. Znajdujący się w dzielnicy Praga-Południe teren zieleni między północnym brzegiem jeziorka Kamionkowskiego a aleją Emila Wedla ma stać się symbolem polsko-niemieckiej przyjaźni i łączyć polską i niemiecką kulturę ogrodową. Inicjatywa powstała bezpośrednio po roku jubileuszowym, w którym obchodzona była 25. rocznica podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Prezentując inicjatywę w gronie polskich i niemieckich przedstawicieli świata gospodarki, ambasador Rolf Nikel powiedział: „Ogrody Polsko-Niemieckie będą także symbolizować bliską przyjaźń łączącą nasze obydwa państwa. Przyjaźń, która rozwija się, a dzięki temu, że jest należycie pielęgnowana, rośnie i wydaje owoce. Z delikatnej roślinki, jaką było nasze sąsiedztwo, wyrosło potężne drzewo przyjaźni z niezliczoną liczbą rozgałęzień”.

Ogrody Polsko-Niemieckie są na świecie trzecim projektem, w ramach którego przy udziale Niemiec powstają ogrody przyjaźni łączące narody. Mamy nadzieję, że nasz projekt będzie mógł wkrótce stanąć w jednym szeregu z dwoma istniejącymi już obiektami tego rodzaju, Ogrodem Niemiecko-Francuskim w Saarbrücken (1960 r.) oraz Niemiecko-Amerykańskim Ogrodem Przyjaźni w Waszyngtonie (1983 r.).

Bliższe informacje na temat inicjatywy „Ogrody Polsko-Niemieckie” znajdują się na stronach internetowych: www.ogrody-polsko-niemieckie.pl oraz www.deutsch-polnische-gaerten.de

Jako logo inicjatywy „Ogrody Polsko-Niemieckie” niemiecko-polskie jury wyłoniło w ramach konkursu graficznego powyższą pracę.

 

dr Lukas Wasielewski
Attaché Prasowy
Ambasada Niemiec

Kontakt

ROBERT VON RIMSCHA

Kierownik Wydziału Kultury

Ambasada Niemiec w Warszawie

ul. Jazdów 12, 00-467 Warszawa

Tel.: +48 22 584 17 60
ku-1@wars.auswaertiges-amt.de

Magdalena Przedmojska

Biuro organizacyjne w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa

Tel.: + 48 22 338 62 73

ogrody@fwpn.org.pl

Nasze konta bankowe
Wesprzyj nas

Darowizny w PLN

IBAN: PL 16 1140 1010 0000 5307 9800 1006
Właściciel konta: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Darowizny w EUR

IBAN: PL 43 1140 1010 0000 5307 9800 1005
Właściciel konta: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

mBank SA SWIFT: BREXPLPW

Tytułem: Darowizna dla FWPN na projekt „Ogrody Polsko-Niemieckie” nr 59/2017/MP
Po dokonaniu przelewu prosimy wysłać mail z informacją o darowiźnie i Państwa danymi kontaktowymi na: ogrody@fwpn.org.pl.