Wesprzyj nas PL / DE Menu

Komunikat prasowy nr 2: Pierwsze rośliny io konsultacje społeczne

(c) Ambasada Niemiec w Warszawie

14 lipca 2017

Pierwsze rośliny

24 maja zasadziliśmy pierwsze dwa drzewa gingko biloba. W wydarzeniu udział wzięli Paweł Lisicki, zastępca dyrektora Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawa i Jarosław Karcz, Zastępca Burmistrza Pragi-Południe oraz przedstawiciele Ambasady Niemiec w Warszawie. Obecni byli także partnerzy projektu – przedstawiciele firmy Siemens (Mecenas Ogrodów), firm Mercedes-Benz Polska, KS Polonia, Hochtief Polska, T-Mobile (Partnerzy Ogrodów), firm Robert Bosch Sp. z o.o., GfK Polonia, PwC, Strabag, DB Cargo, Deutsche Bank, Remondis oraz Bayer (Przyjaciele Ogrodów). Za nami są już także konsultacje społeczne, podczas których powstał katalog propozycji mieszkańców okolicy na temat Ogrodów. Uwagi mieszkańców dotyczyły przede wszystkim sposobów zapewnienia w dalszym ciągu spokoju dla mieszkańców. Pozytywnie została odebrana nasza koncepcja nasadzeń. Część uwag została już wprowadzona do projektu.

Perspektywa

Oddanie pierwszego wejścia do Ogrodów Polsko-Niemieckich planowane jest na październik 2017. Zaproszenia i dalsze informacje o otwarciu pierwszego odcinka otrzymają Państwo wkrótce.

Nowości w ofercie: opieka nad drzewem

Od dzisiaj w naszej ofercie skierowanej do darczyńców prywatnych znajdą Państwo nowość. W przypadku wsparcia Ogrodów kwotą 2000 PLN lub wyższą darczyńca, Mecenas Ogrodów, otrzyma prawo do oznaczenia swoim imieniem i nazwiskiem plakietki przyczepionej do jednego z drzew. Zapraszamy już teraz do ich „zamawiania”.

Wspiera nas już 15 firm i ponad 35 darczyńców prywatnych

30 czerwca 2017, dokładnie w połowie roku, zebraliśmy środki konieczne do wykonania „małego” planu rewitalizacji. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że projekcie udział wezmą nasi bezpośredni sąsiedzi – firmy LOTTE Wedel i Pepsico. Oczywiście nie spoczywamy na laurach, nadal poszukujemy partnerów. W ten sposób będziemy mogli więcej zainwestować w Ogrody i sprawić, że będą jeszcze atrakcyjniejsze.

15 lipca odbędzie się pierwszy wolontariat pracowniczy dla partnerów projektu. Planujemy grabienie trawników, malowanie palików przy pierwszych nowych drzewach, drobne cięcia pielęgnacyjne oraz czyszczenie powierzchni i zbieranie śmieci, wszystko pod fachowym okiem Izabeli Małachowskiej-Coqui, kuratorki projektu rewitalizacji. Pod koniec wspólnej akcji zaprzyjaźniony varsavianista opowie o historii naszej okolicy.

Dla nowych partnerów

Nasza oferta skierowana jest do firm i osób prywatnych. Od 10.000 PLN (firmy) i 50 PLN (darczyńcy prywatni) mogą Państwo stać się partnerem tego znaczącego przedsięwzięcia. Odpowiednio do wybranej oferty będą Państwo zapraszani na wydarzenia w Ogrodach, wezmą udział w wolontariacie pracowniczym lub innych wydarzeniach. Nasza oferta dostępna jest na stronie: www.ogrody-polsko-niemieckie.pl/.

Dziękujemy!

Dziękujemy, że są Państwo z nami! Bez Państwa pomocy Ogrody, spokojne i przyjazne miejsce wśród zieleni, które indywidualnym zwiedzającym, grupom oraz firmom da możliwość wyciszenia się i spędzenia wolnego czasu, nie miałyby szansy stać się rzeczywistością. Proszę opowiedzieć o nas swoim znajomym prywatnym oraz zainteresowanym firmom.

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Fried Nielsen
Gesandter/Radca Minister
Leiter des Kulturreferats/Kierownik Wydziału Kultury
Botschaft der Bundesrepublik Deutschland/Ambasada Republiki Federalnej Niemiec
ul. Jazdów 12
00-467 Warszawa
Tel.: +48-22-5841-760
Mobil: (+48) 692 151 395
fried.nielsen@diplo.de
www.polen.diplo.de

Magdalena Przedmojska
koordynatorka projektów/Projektkoordinatorin
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej/Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit
ul. Zielna 37
00-108 Warszawa
Tel.: +48-22-33862-73
Fax: +48-22-33862-01
ogrody@fwpn.org.pl
gaerten@sdpz.org
www.fwpn.org.pl

Kontakt

Fried Nielsen

Radca Minister, Kierownik Wydziału Kultury

Ambasada Niemiec w Warszawie

ul. Jazdów 12, 00-467 Warszawa

Tel.: +48 22 584 17 60
fried.nielsen@diplo.de

Magdalena Przedmojska

Biuro organizacyjne w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa

Tel.: + 48 22 338 62 73

ogrody@fwpn.org.pl

Nasze konta bankowe
Wesprzyj nas

Darowizny w PLN

IBAN: PL 16 1140 1010 0000 5307 9800 1006
Właściciel konta: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Darowizny w EUR

IBAN: PL 43 1140 1010 0000 5307 9800 1005
Właściciel konta: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

mBank SA SWIFT: BREXPLPW

Tytułem: Darowizna dla FWPN na projekt „Ogrody Polsko-Niemieckie” nr 59/2017/MP
Po dokonaniu przelewu prosimy wysłać mail z informacją o darowiźnie i Państwa danymi kontaktowymi na: ogrody@fwpn.org.pl.